11.2.20

Jan Hrušovský, Jakub Zuzánek: Děti si na nové sociální síti hrají na sexbomby. Predátoři o ní vědí, rodiče často ne

Pro teenagery už není zajímavý Instagram ani Facebook, nejvíc mezi nimi letí TikTok. Tato sociální síť získala první miliardu uživatelů za pouhé tři roky, žádné jiné se to nepovedlo tak rychle. Co je na ní tak populárního a jaká rizika skrývá? Sledujte další díl Asociálu Jana Hrušovského.
Z doprovodného článku na Aktuálně.cz vybíráme:

Dá se říct, že časy Instagramerů a YouTuberů jsou pryč, nyní přichází na řadu TikTokeři. Ve svých videích buď zpívají, pokouší se překonat výzvu jiného uživatele, nebo sehrávají parodické scénky.

"Ta popularita je dána tím, že si tak sedlo, co mají děti a mládež v oblibě, a já tomu z legrace říkám, že to je nikdy nekončící série totálních pitomostí," vysvětluje expert na sociální sítě a digitální média Daniel Dočekal, proč je TikTok natolik oblíbený mezi mladými lidmi.

Většina videí má délku kolem 15 vteřin. Pokud vás i během tak krátké chvíle přestane scénka bavit, stačí přejet prstem po displeji a už koukáte na jiné.

2 komentáře:

E.Kocourek řekl(a)...

nekončící série totálních pitomostí

Amerika objevena! ////

Co jiného čekáte od dětí? ////

Nicka Pytlik řekl(a)...

série totálních pitomostí

Možná se drobně pozvedla sledovanost. I pytlici asi po třech letech nakoukli, aby byli v obraze. A některé šotíky jim přišli docela vtipné. Ale to je tak s lecčíms.
Spíš pytliky zajímá, jestli s případných malých pitomečků vyrostou velci pitomci. A pak, že je škoda, že se nedá dost dobře dohledat, jak na tom byli ve svém dětství ti dnešní vzrostlí odbornici na vzdělání, konzultanti a analyticí.

Okomentovat