24.2.20

Anna Kottová, Jan Boček: Interpelační absentéři: poslancům chodí nejméně odpovídat Plaga, premiér Babiš skončil pátý

Premiér Andrej Babiš z ANO a jeho ministři mají chodit odpovídat na dotazy poslanců. Ne všichni ale tuto povinnost plní. Ministr školství Robert Plaga z ANO prošvihl za poslední dva roky téměř každou druhou ústní interpelaci, která na něj mířila. Předseda vlády je co do absencí na pátém místě, na plénu neodpověděl na zhruba čtvrtinu dotazů. A stejně je na tom kabinet jako celek, jak vyplývá z analýzy serveru iROZHLAS.cz.


Z článku na iROZHLAS.cz vybíráme:

Otázkám poslanců na členy kabinetu se za poslední dva roky nejčastěji vyhýbal ministr školství Robert Plaga. Když ho pak server iROZHLAS.cz žádal o vysvětlení jeho absencí, nereagoval.

„Pan ministr Plaga je na schůzích sněmovny vždy řádně omluven a v drtivé většině případů se jedná o pracovní důvody. Na dotazy poslanců, kteří jej interpelují v jeho nepřítomnosti, je odpovězeno písemně v řádném termínu,“ odpověděla za něj mluvčí resortu Aneta Lednová.

Pokud ministr neodpoví na ústních interpelacích, kterým patří jednou za čas čtvrteční odpoledne, musí do měsíce zareagovat písemně.


6 komentářů:

E.Kocourek řekl(a)...

Demokracie je z principu nefunkční (použita na stát s počtem obyvatel větším než pět tisíc). Nicméně mnoho občanů na demokracii dosud lpí, nejspíš ze sentimentálních důvodů. ////

I zarytí nekritičtí příznivci nefunkční demokracie by mohli připustit, že celé parlamentní divadýlko - jako ústní interpelace - je blbost. Ve věku elektronické komunikace je zbytečné, aby se poslanci scházeli na jednom místě v jednom čase a tam aby se předháněli v nesmyslném žvanění. Návrhy zákonů lze zveřejňovat elektronicky, případné připomínky zákonodárců stejně tak. A jednání pak může probíhat v řádu hodin, namísto současných dnů, týdnů a měsíců. ////

Nicka Pytlik řekl(a)...

Interpelační absentéři

Pytlici by rodičům největších absentérů nechali odejmout starobní důchody.
A také by případně informovali ospod, protože takový absenter beztak vede svoje dítka k zahálčivému životu.

Lenka Pokorná řekl(a)...

"Demokracie je z principu nefunkční (použita na stát s počtem obyvatel větším než pět tisíc). Nicméně mnoho občanů na demokracii dosud lpí, nejspíš ze sentimentálních důvodů."

Komunismus a socialismus se také neosvědčili, vojenská junta a monarchie také nic moc, patriarchát stál za prd, tak už snad zbývá jen ten matriarchát.

Nicka Pytlik řekl(a)...

patriarchát stál za prd, tak už snad zbývá jen ten matriarchát

Ale kdeže!
Jednoznačně a dlouhodobě to vypadá na paidiarchát...

E.Kocourek řekl(a)...

Doporučuji paní Pokorné a Pytlíkům věnovat pozornost Singapuru. I komunistická Čína si vede celkem dobře. ////

Jirka řekl(a)...

A co král Miroslav?

Okomentovat