3.12.19

Lidové noviny: Dress code pro učitele platí málokde

Některé školy zavádějí office style: společenský oděv, který ale ponechává prostor pro osobitost. Sandály a kraťasy se však nenosí.

Z článku v deníku Lidové noviny vybíráme:

S adekvátním oblékáním mívají někdy problém čerstvé absolventky pedagogických fakult. Nezřídka jsou to drobné, velmi mladě vyhlížející ženy, které se potřebují v začátcích před katedrou vizuálně odlišit od studentů, ale nechtějí si zbytečně přidávat léta usedlým oblečením. Jedna taková začínající pedagožka se pod přezdívkou Bini obrátila s dotazem i na fórum webu Módní peklo: „Nemám vyloženě vyhraněný styl, nosím ráda elegantnější oblečení a podpatky, ale i džíny a tenisky. Říkám si, že hezké lodičky by mě mohly udělat trochu starší, k tomu nějaká sukně a halenka, nevím. Co mi poradíte?“Dotaz oslovil několik zkušenějších učitelek, které své mladší kolegyni poskytly řadu dobrých (a praxí ověřených) rad.

Například bývalá pedagožka s přezdívkou Bossygirl napsala: „Děti a dospívající dovedou být velice kritičtí pozorovatelé. Je určitě namístě dát najevo své odlišné postavení, klást důraz na eleganci a kvalitu. Povolit pak můžete na mimoškolních akcích a podobně. Pozor na nedostatky jako potrhání, skvrny, oka na punčošce. Učitelka je trochu v postavení herce na jevišti. Doporučuji mít ve škole rezervní punčochy, deodorant atd. A vždy se prohlédnout v zrcadle.“Učitelka na gymnáziu s přezdívkou Lady.Izabell přidala další tipy: „Co se mi osvědčilo, jsou příjemné splývavé materiály, které umožní volnost pohybu. Například košili a pouzdrovou sukni zrovna nedoporučuji, omezovala by při psaní na tabuli a chození po třídě, nenosím ani saka. Hodně jsem si oblíbila šaty, hlavně úpletové, k nimž v zimě přidám svetřík a teplejší punčochy.

3 komentáře:

L.snirch řekl(a)...

Ano, módní policii do škole. To je řešení. Vzdělanost je rázem vyřešena.
Jaká barva sáčka se hodí nejlépe ke křídě tak, aby následné vzory náležitě vynikly?

L.snirch řekl(a)...

Jaký kostýmek a boty doporučuje módní policie pro dozorkyni, aby vzbuzoval náležitý respekt?
Je je nějaký univerzální jednotný kostýmek pro učitelku i dozorkyni?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Například košili a pouzdrovou sukni zrovna nedoporučuji

Zrovínka v tomto chodí pytlici už leta a nemohou si stěžovat.

Okomentovat