2.12.19

Ladislav Šustr: Část poslanců ČSSD jde proti ANO, chtějí víc peněz na platy učitelů

Napravit původní plané sliby od premiéra Andreje Babiše chce část sociálních demokratů. Vadí jim totiž, že hnutí ANO nedrží slovo a nedojde tak k původnímu navýšení platů učitelům a nepedagogickým pracovníkům. Pedagogové sice přidáno dostanou, ovšem nikoliv původních 15 procent, ale pouze 8. Babiš přitom při svém předvolebním tažení v roce 2017 uváděl, že učitelé jsou jeho prioritou a u této skupiny by platy měly prudce narůst.

Z článku v Echo24.cz vybíráme:

Plánované navýšení o 8 procent je tak podle sociálních demokratů nedostatečné. „My jsme neudělali nic jiného, než že vycházíme z programového prohlášení vlády. Hnutí ANO se přihlásilo k tomu, že by se do roku 2021 mělo dostat na úroveň 1,5 násobku průměrné mzdy. Dokonce bylo slíbeno na začátku roku, že nárůst bude o 15 procent, dokonce o tom mluvil sám premiér,“ řekl pro Echo24 člen rozpočtového výboru Václav Votava.

Tři miliardy by se podle něj měly vzít z kapitoly obsluhy státního rozpočtu, protože se tato částka během roku nevyčerpá a nebude tedy nikde chybět. S podporou tohoto pozměňovacího návrhu bude Votava s ostatními spolustraníky a hnutím ANO ještě jednat. Už nyní je však jasné, že přesun peněz se nelíbí ministryni financí Aleně Schillerové, která zpravidla změny povoluje pouze straně KSČM.

2 komentáře:

Radek Sárközi řekl(a)...

Pokusil jsem se zmapovat všechny poslanecké návrhy ohledně rozpočtu školství:

https://www.pedagogicka-komora.cz/2019/11/poslanecke-pozmenovaci-navrhy-stani.html

Nicka Pytlik řekl(a)...

Část poslanců ČSSD jde proti ANO, chtějí víc peněz na platy učitelů

Žeby něco jako svědomí?
Tak to jim pytlici uvěří, až budou horovat pro zrušení inkluze.
Na rozdíl od rušení povinné maturitní zkoušky z matematiky.

Okomentovat