5.12.19

Kateřina Valachová: Školství má špatný a nedostatečný rozpočet

Kateřina Valachová komentuje na sociální síti Facebook výsledek jednání o státním rozpočtu ve Sněmovně: "Jednu věc je ale třeba říci jednoznačně - za to, že školství má špatný a nedostatečný rozpočet, za to může především ministr školství, protože on tento rozpočet dojednal a podpořil. A na rozdíl od nás přesně věděl, že chybí peníze v ostatních neinvestičních výdajích a co to znamená, zvláště při startu reformy financování regionálního školství."
Celý komentář:

Považuji za velkou chybu ekonomickou i společenskou, že parlament nepřidal do rozpočtu školství alespoň ty rři miliardy korun, které jsem navrhla s kolegou Votavou.

Z hlediska naší země a českých dětí je to velká prohra.

Z mého osobního hlediska je mi to lidsky hluboce líto. Udělala jsem vše, co bylo v mých silách, abych kolegy přesvědčila, že školství tyto peníze potřebuje, ale nepovedlo se to. Musím se s tím smířit, jakkoliv je to těžké.

Jednu věc je ale třeba říci jednoznačně - za to, že školství má špatný a nedostatečný rozpočet, za to může především ministr školství, protože on tento rozpočet dojednal a podpořil. A na rozdíl od nás přesně věděl, že chybí peníze v ostatních neinvestičních výdajích a co to znamená, zvláště při startu reformy financování regionálního školství.

Ne učebnicím, ne pomůckám, ne inovacím, dokonce ne obnovené nemocenské od 1.dne.

Na to nejsou peníze a zase se budou brát, kde to jenom půjde. Takže i z nadtarifních složek platu učitelů.

A pokud toto všechno nevěděl, tak to vědět měl. O to hůře.

Já se už v Poslanecké sněmovně jenom snažila hasit počínající požár. Bez boření rozpočtu, penězi z nefouknuté kapitoly obsluhy státního dluhu.
A že jsou tam obrovské schované rezervy, to potvrdila analýza zaměstnavatelských svazů.

4 komentáře:

L.snirch řekl(a)...

Když byla ve funkci, zmastila na co sáhla.
Teď se předvádí.
Václav Postránecký to v Černých baronech vyjádřil jasně ....

Tomáš Barták řekl(a)...

Paní poslankyně, jak jste včera hlasovala? Byla jste pro, nebo proti při schvalování státního rozpočtu?

E.Kocourek řekl(a)...

Školství má špatné a nedosatečné ministry. Současný Plaga je mimoň, a Valachová a ostatní před a po ní také nestáli za nic. Inkluzi ve velkém rozjela zrovna Vlachová, ale chystal ji už Fiala. ////

MŠMT je třeba zrušit bez náhrady, pozemek přeorat a posypat solí, personál poslat na převýchovu. ////

Jana Karvaiová řekl(a)...

Bože Kateřino, už buď zticha a někam zalez.

Okomentovat