1.12.19

Dagmar Jegerová: Rádio Junior spustilo novou aplikaci pro děti. Hrami i poslechem je provede Ušoun Rušoun

Rádio Junior, stanice Českého rozhlasu pro děti, spustila novou aplikaci, která dětem nabídne nejen zábavu a hry, ale především poslech vysílání a oblíbených pořadů živě i on-demand. Průvodcem je uživatelům Ušoun Rušoun, maskot Rádia Junior, s nímž mohou komunikovat a také si přizpůsobit jeho vzhled. Aplikace je dostupná ve verzi pro iOS i Android a lze ji zdarma stáhnout v App StoreGoogle Play.


Z článku na webu Českého rozhlasu vybíráme:

„Děti jsou dnes zvyklé na vysokou míru interaktivity, kterou aplikace umožňuje, ale zároveň je nenucenou formou přivádí také k poslechu kvalitního audio obsahu. Toto jedinečné propojení je dle mého názoru jejím největším přínosem,“ podotýká Tomáš Vacek, šéfredaktor Rádia Junior. Na jednom zařízení může aplikaci, která je zdarma a zcela bez reklam, využívat až pět dětí díky možnosti oddělených uživatelských profilů. Praktická je také možnost načasovat vypnutí aplikace.

„Aplikacemi pro děti se zabývám posledních 10 let a na této mě nadchla unikátnost celého projektu. Povedlo se nám vyrobit plně animovanou živou postavu Ušouna Rušouna. Věřím, že výsledek bude malé posluchače bavit," říká programátor Pavel Vitešník ze společnosti BlueRed.cz, která aplikaci vyvinula.

Žádné komentáře:

Okomentovat