23.11.19

Zdeněk Strnad: Konference Dítě v síti propojila byznys, politiku, data a influencery

Ve čtvrtek 21. listopadu proběhla v pražském prostoru Opero konference Dítě v síti. Hosté mluvili o nástrahách online světa, o tom, jak se proti nim můžeme bránit a jak můžeme naučit bránit ty, kteří to ještě sami neumí – naše děti. Druhým hlavním tématem konference, jejíž sál byl od začátku do konce zaplněn posluchači, pak byl nástup umělé inteligence, která vyžaduje zásadní změnu vzdělávání a vlastně i celé české společnosti. Kdo tedy na konferenci, jejíž druhý ročník uspořádal magazín Flowee pod záštitou eurokomisařky Věry Jourové a ministerstva školství, mluvil?

Z článku na Flowee.cz vybíráme:

Režisér známých českých dokumentů představil nový film V síti, který popisuje, jak reálně vypadá predátorské chování na internetu. A je to hodně silná káva, když sledujete, jak jsou herečky, nalíčené jako dvanáctileté dívky, sváděny dospělými muži. Ostatně 41 procent dětí někdy dostalo od dospělého erotickou fotografii.

„Zjistili jsme, že statistiky nelžou, a proto jsme se rozhodli jednat,“ říká Vít Klusák. „Založili jsme profil Týnušky, dali jsme jí hezké fotky, nasázeli jsme do popisku pravopisné chyby a fotky z disneyovek.“ S profilem se zalogovali, přihlásili na jeden komunitní server.

„Za pět hodin oslovilo imaginární Týnušku 83 mužů, za 10 dní to bylo celkem 2 500 mužů se stejným záměrem,“ říká Vít Klusák. S Barborou Chalupovou se pak pustili do podstatně většího experimentu. Film V síti bude v kinech už za pár měsíců.


Žádné komentáře:

Okomentovat