27.11.19

Kateřina Valachová: Jde o budoucnost a naše děti, to se mi zdá jako rozumná investice!

Kateřina Valachová informovala na sociální síti Facebook o pozměňovacím návrhu k zákonu o státním rozpočtu ve prospěch kapitoly školství: "S návrhy na zvýšení financí pro školy se teď roztrhnul pytel, zvláště v posledních dnech a hodinách. Připomíná to až soutěž, kdo navrhne větší přesuny. Nesoutěžím. Snažila jsem se připravit variantu, která by mohla skutečně dostat dost hlasů, aby prošla a aby našim učitelkám a učitelům a především dětem opravdu pomohla.!Celý komentář:

Podala jsem pozměňovací návrh k zákonu o státním rozpočtu. Samozřejmě ve prospěch kapitoly školství. Společně s Vaškem Votavou, dlouholetým matadorem rozpočtového výboru.

S návrhy na zvýšení financí pro školy se teď roztrhnul pytel, zvláště v posledních dnech a hodinách. Připomíná to až soutěž, kdo navrhne větší přesuny.

Nesoutěžím.

Snažila jsem se připravit variantu, která by mohla skutečně dostat dost hlasů, aby prošla a aby našim učitelkám a učitelům a především dětem opravdu pomohla.

Já vím, že i kdyby nešlo o 3 miliardy, ale o 30 miliard, pořád bychom tím splatili jenom velmi částečně obrovské podfinancování celého systému. Ale je dobré být realistou. Něco projít může, o něčem již dopředu víte, že to ve Sněmovně nemá šanci.

Co by tyto tři miliardy umožnily? Především poctivé pokračování na cestě ke splnění programového prohlášení vlády.

Konkrétně:
  • Za prvé dofinancovat skutečný růst tarifů alespoň na deset procent pro všechny učitele a učitelky od mateřských až po střední školy.
  • Za druhé by daly ředitelkám a ředitelů prostor pro alespoň částečné zvýšení příplatků za třídnictví, za práci pedagogů při prevenci šikany a zajištění bezpečného klimatu ve školách a alespoň ještě něco i na osobní ohodnocení.
Vždy mně šlo o výsledek. Věřím, že ho společně dosáhneme. Jde o budoucnost a naše děti, to se mi zdá jako rozumná investice!


Scan návrhů:4 komentáře:

Vít Tomis řekl(a)...

Fuj... Tahle osoba má ještě odvahu veřejně vystoupit?

Jirka řekl(a)...

Bo se zrušily pranýře. Inkluze po česku je na trestní oznámení. Mnoha rodičům bych to doporučoval. Za pár let už vysoudí jen odškodné, které zaplatíme z našich daní. Své děti ale odsoudí do role celoživotních prosebníků. Vypadá to, že bude ještě hůř a teta Kateřina bude dál hlásat svoje moudra. Saturnine, kde jsi?

Nicka Pytlik řekl(a)...

teta Kateřina bude dál hlásat svoje moudra. Saturnine, kde jsi?

"Kdo jinému inkluzi kope, sám do ní padá", nejspíš dost dobře neplatí.

Radek Sárközi řekl(a)...

To je asi jediný návrh, který má šanci projít. Protože koalice opoziční návrhy smete... Musela by ho ale podpořit celá ČSSD a většina opozice.

Okomentovat