22.11.19

Jiří Šmeral: Příběhy bezpráví se vrací do škol. Připomínají pád železné opony

Do základních a středních škol v kraji se po roce vrací Příběhy bezpráví. V letošním roce proběhne měsíc filmů na školách už po patnácté. Vzdělávací program, který poběží po celý listopad, je zaměřený k třicetiletému jubileu pádu železné opony.


Z článku v Pardubický.Deník.cz vybíráme:

„Považuji za zásadně důležité komunikovat s mladou generací o tom v jaké době jsem vyrůstal a žil v minulém režimu. Chci se podělit o svůj osobní příběh. Snažím se jim přiblížit souvislosti a zážitky tak, aby je mohli pochopit po svém a mohli si udělat svůj názor, i si vážit možností, které jim život ve svobodě nabízí,“ říká herec Jan Potměšil, který podobně jako řada dalších pamětníků navštěvuje v rámci besed po projekcích filmů školy zapojené do projektu.

„Projekt Příběhy bezpráví vznikl v reakci na skutečnost, že na mnoha školách neměli žáci možnost dozvědět se ve výuce více o komunistickém režimu, tedy o nedávné minulosti, která stále výrazně ovlivňuje naše životy. Platí to bohužel i nyní, třicet let po sametové revoluci,“ dodává Karel Strachota.Žádné komentáře:

Okomentovat