10.8.19

Šlerka: Česko je pračka na peníze, média ale radši vedou kulturní válku, s Facebookem se musíme začít soudit

V českých mediích to kvasí a rodí se nová mediální scéna. Ředitel Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky Josef Šlerka je k jejímu fungování kritický. Roste podle něj názorovost, která už se promítá i do zpravodajství. Dřív ale nebyla situace v médiích o moc lepší a důkaz je zvolení Miloše Zemana prezidentem.
Z doprovodného článku Čestmíra Strakatého v REFLEX.cz vybíráme:

Mediální prostředí v Česku je i kvůli rozdílům v politické orientaci, které panovaly mezi novináři a společností, teď daleko pestřejší. Mnoho z nich ale chce podle Šlerky lidem přinášet informace, které jen potvrdí jejich názor. To přitom nutně neznamená, že píšou nepravdu. Roste i prostor pro alternativní a dezinformační weby, které profitují z krize západní demokracie a nedůvěry lidí v média. Přinášejí prý pohled na svět, který ho činí pro část lidí srozumitelnějším.

Klíčovou roli přitom hrají i sociální sítě. Šlerka míní, že by se Češi měli začít s Facebookem soudit. Pak by se ukázalo, kde jsou limity pro jeho chování, a byl by nucen reagovat. Třeba kauza okolo Tommyho Robinsona, kde si někdy mažou příspěvky a blokují uživatelé, je podle Šlerky naprosto bizarní a ukazuje, jak je chování Facebooku nahodilé a nesrozumitelné.

1 komentář:

E.Kocourek řekl(a)...

Text je redakčně zkrácen do nesmyslného stavu. Druhá možnost je, že nesmysly plácal rovnou pan ředitel nadačního fondu. ////

Okomentovat