9.8.19

Anna Brzybohatá: Každá koruna k dobru. Učitelé využívají povinné dovolené i na přilepšenou

Osm týdnů dovolené a dalších dvanáct dní studijního volna. Učitelé mají ve výsledku pokryté celé hlavní prázdniny a ještě jim zůstane volno na ty vedlejší jako jsou Vánoce či jarní prázdniny. Část učitelů si dovolenou užívá, část se vzdělává a další využívají delšího volna jako možnosti si přivydělat.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

O prázdninách si od školy chvíli odpočinou a užijí si klid. Pak si ale díky volnému času mohou vzít práce víc. Podle oslovených učitelů však nejde čistě jen o peníze, ale i zábavu, odreagování se a posunutí se dál.

Jedním z nich je sedmadvacetiletý Tomáš, který hledá další přísun peněz i během školního roku. V rámci evropského projektu vypomáhá v botanických zahradách zpřístupňovat každý kout handicapovaným lidem a dalším, které mají specifické potřeby. V tom pokračuje také o prázdninách. Jenže projekt není navždy, takže se začínající učitel z Prahy věnuje ještě webdesignu.

„Když uvážím nějaké peníze navíc z brigád, jsem na tom finančně poměrně dobře. Na druhou stranu, za samotné učitelství mám kolem 24 000 korun čistého, což vzhledem k investované snaze není úplně mnoho. Druhou práci mám tak hlavně proto, abych si vůbec něco našetřil,“ vykresluje učitel přírodopisu, který si chce zároveň dalším úvazkem dokázat, že se může věnovat i něčemu jinému, pokud by se rozhodl školství opustit.

Žádné komentáře:

Okomentovat