6.7.19

Radka Hrdinová: Politici zvažují zrušit u maturit matematiku. Kvůli neúspěšným studentům

Maturitní zkoušku z matematiky tento rok nesložilo 3290 studentů. Přitom od roku 2022 má být maturita z matematiky povinná. Příští týden má vláda dostat na stůl poslanecký návrh na změnu školského zákona z dílny Pirátské strany. Pod dokument, který si bere za cíl radikálně změnit maturitní zkoušky, se podepsali také experti na problematiku školství z ODS, KDU-ČSL a TOP 09.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

„Návrh Pirátů vnímám jako další příspěvek k debatě o podobě a obsahu povinné maturitní zkoušky z matematiky, kterou jsme na ministerstvu už otevřeli. Nechci ale, abychom se rozhodovali jen podle čísel úspěšnosti této zkoušky,“ říká ministr školství Robert Plaga (za ANO).

Ministr nevylučuje ani to, že by do budoucna mohlo ukončování studia na střední škole vypadat úplně jinak než nyní. Jak? To by podle něj mělo vyplynout z debaty, která se ve školství nyní vede.

Ministerstvo počítá, že svou představu úpravy maturit předloží vládě, to Plaga sliboval už na jaře. Jenže podle informací z úřadu přišla celá řada připomínek a to vše přibrzdilo.

„Novela je připravena, předpokládáme, že bude předložena v následujících týdnech,“ slibovala už na začátku června mluvčí úřadu Aneta Lednová. Na rozdíl od pirátského návrhu ale ještě na vládu oficiálně nedoputovala.

Pirát Lukáš Bartoň před časem připustil, že je k přípravě vlastní novely přimělo právě dlouhé čekání na to, až diskusi kolem maturit otevře samo ministerstvo. Na řadě změn se s Plagou shodne.


2 komentáře:

Eva Adamová řekl(a)...

"Politici zvažují zrušit u maturit matematiku. Kvůli neúspěšným studentům"

A co tak zrušit matematiku úplně? Vždyť na druhých stupních ZŠ z ní propadá nejvíc žáků.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Politici zvažují zrušit u maturit matematiku. Kvůli neúspěšným studentům

Ech ti neúspěšní studentí!
A což takhle zrušit je? A nebo rovnou ty úspěšné politiky?
Hele, a nejsou to než studenti spíš žáci? A než politici spíš populisti?
Ale ono je to vlastně celkem jedno. Trdlo jako trdlo.

Okomentovat