4.7.19

Kateřina Vaníčková, Ladislav Pošmura: Žačky posílaly své nahé fotky spolužákům. Ti je umístili na internet

Na základní škole v Královéhradeckém kraji se pár deváťáků loni vsadilo o to, kdo získá víc lechtivých fotek od spolužaček. A mnohé dívky se chytily. Spolužákům naposílaly fotky, na kterých byly skoro nahé nebo ve spodním prádle. Jenže fotky se objevily na internetu a celé to prasklo. Případem se zabývala policie, ale odložila ho s tím, že fotky nebyly pornografické.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Kamil Kopecký, expert na kybernetickou bezpečnost z Univerzity Palackého v Olomouci, tvrdí, že jednou z příčin je fakt, že v online světě lze dosáhnout úspěchu a ocenění poměrně rychle. Na Facebooku a Instagramu se může člověk dočkat velmi brzy toho, na co musí v běžném životě dlouho a usilovně pracovat.

„Ocenění lze na internetu dosáhnout třeba tak, že nasdílím sexy fotografii, která získá dostatek ‚lajků‘ a ‚srdíček‘. A je to bez potu a dřiny,“ uvádí Kopecký, který je také autorem projektu E-bezpečí.

Takové ocenění je však jen krátkodobé, povrchní, rychle mizí. Člověk touží po novém a ještě větším uznání, být skutečnou „hvězdou“ – kdo by to přece v mládí nechtěl... Výsledkem jsou nezřídka i tisíce fotek se sexuálním podtextem, což je doslova ráj pro každého sexuálního predátora.1 komentář:

E.Kocourek řekl(a)...

Typická ukázka činnosti novinářů. Ty fotky nebyly nahé. ////

Čili se nestalo vůbec nic, akorát že okurková sezóna je v plném proudu. ////

Ale je klidně možné, že někdo úplně jiný poslal nahé fotky čertvíkoho někomu jinému, a ten je někam umístil. Odborníci na nesmysly to mohou řešit celé dva měsíce. ////

Okomentovat