22.6.19

Ze sociálních sítí: Úkol zjevně nesplňuje zadání...

Anastacio Marquez reaguje na sociální síti Facebook na aktuální causu: "Přátelé naštvané mamince píšou nadšené komentáře, jak je dítko originální, kreativní a jak je paní učitelka nespravedlivá. Dítko prý mělo dostat jedničku. Tak to vezmeme popořadě. Úkol zjevně nesplňuje zadání - tj. podle všeho šlo o 1. doplnění adjektiv při jejich procvičování 2. v zadání je jasně řečeno "doplň JEDNÍM SLOVEM"."Celý text:

Tohle prý hýbe českým internetem. :-) Přátelé naštvané mamince Lucie Suchá Groverová píšou nadšené komentáře, jak je dítko originální, kreativní a jak je paní učitelka nespravedlivá. Dítko prý mělo dostat jedničku.

Tak to vezmeme popořadě. Úkol zjevně nesplňuje zadání - tj. podle všeho šlo o 1. doplnění adjektiv při jejich procvičování 2. v zadání je jasně řečeno "doplň JEDNÍM SLOVEM".

Dále:
- "od sprejaře" - chyba, asi myslel sprejera a nemá dostatečnou slovní zásobu, navíc nesplnil zadání vyjádřit vlastnost jedním slovem
- "pětiramený" - chyba - chybí druhé "n"
- hlíněný - chyba - asi myslel "hliněný"
- místo je "chladný" - chyba - obecná čeština, nespisovný tvar
- stezka, kterou vyšlapali jeleni je "dolů z cesty" - chyba, spojení nedává smysl ani samo o sobě, natož ve vztahu k uvozující větě, navíc nesplněno zadání vyjádřit vlastnost jedním slovem

I při uplatnění jakési "kreativity", "originality" dítka a po přistoupení učitele na hru, je tady všechno špatně. Paní učitelka vykázala slušnou dávku trpělivosti a maminka by si namísto jejího ostouzení mohla zaplatit nějaké doučování.

EDIT: Tak prý bylo všechno jinak :-): https://www.facebook.com/jana.kunstekova/posts/2198493596943978


Reakce v médiích:

4 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlici předpokládají, že matka na netu zveřejnila školní práci svého dostatečně klasifikovaného dítka s jeho vědomým souhlasem.

Jiří Kostečka řekl(a)...

A takhle je to dnes v kantořině se vším. Učitel je blbý, arogantní, staromilský, konzervativní, necitlivý k duši dítěte; potlačuje dětskou fantazii; dává pětky za kreativní malby, nerozpoznav hovno od hada; nadává na plat, a přitom bere tři měsíce prázdnin, dělá 21 hodin týdně a fachu končí o půl druhé. A ještě má tu drzost, že si v nemnoha případech nenechá od rodičů či samozvaných expertů na školství líbit úplně všechno. Nebo si dovolí ze školství odejít, či do něj dokonce po fakultě nenastoupit!

Kam jsme to dospěli? A kdo ty děti bude za dva tři roky hlídat??

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Dítko docela kreativně neumí počítat do jedné.

Josef Soukal řekl(a)...

Pro zajímavost: https://www.ascestinaru.cz/poradna-asc-ach-ta-rigidni-klasifikace/

Okomentovat