2.6.19

Zdeněk Sotolář: Analýza společného vzdělávání aneb Plaga utíká před skutečností

„Závěry analýzy implementace společného vzdělávání, které byly představeny ve středu 29. května 2019 na kulatém stolu MŠMT k novele vyhlášky o vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků nadaných.“ Bla bla bla.


Analýza? Dvě desítku snímků powerpointové prezentace předhazuje veřejnosti snůšku čísel, kterým utíká podstata. Jak je možné v analýze implementace společného vzdělávání nezmínit katastrofální nedostatek speciálních pedagogů? Inkluze po česku se zahaluje za líbivý paraván asistentů, kterých přibylo natolik, že je novela novel administrativně omezuje. Plaga jako účelné vidí jen levné.

Ale především analýza analyzuje něco, co v naší zemi vůbec neexistuje. Nejsme země společného vzdělávání, jsme země velice nespolečného vzdělávání. Jak je možné v analýze společného vzdělávání nezmínit dramatický útěk žáků do nespolečného vzdělávání? Jak je možné nezmínit problematickou existenci víceletých gymnázií? Ministra Plagu jako by postihla účelová slepota.

Převzato z autorova blogu na iDNES.cz.

4 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Plaga utíká před skutečností

A za kolik má osmistovku?

E.Kocourek řekl(a)...

Souhlas s panem Sotolářem. Údajná "analýza" nic neanalyzuje, ale zato mnoho mlží. Za takovéhle cancy by se měli autoři stydět a za to, že to vydává za analýzu, by se měl stydět ministr. ////

Jelikož svéprávný dospělý člověk nemůže skutečnost (faktickou situaci v českém školství) nevidět a neznat, takovéto ministerské mlžení musí mít nějaký cíl. První, co mě napadá, je úmyslná destrukce českého školství. ////

Tedy toho, co z českého školství po třiceti letech ještě zbylo ... ////

Jana Karvaiová řekl(a)...

To,co je vydáváno za analýzu analýzou není. Je to snůška čísel úhledně zapsaných do tabulek a nic víc. Ta čísla nevypovídají o ničem.

Radek Sárközi řekl(a)...

Loni byla ta analýza obsáhlejší, ale rovněž to nebyla analýza...

https://www.pedagogicka-komora.cz/2019/06/analyza-implementace-spolecneho.html

Okomentovat