12.6.19

Radiofórum: Podporujete začlenění dětí s handicapem do běžných škol (inkluzi), nebo ne?

Kritici inkluze ve školství jak z řad odborné, tak i laické veřejnosti neměli pravdu. Vyplývá to z analýzy ministerstva školství. Podle analýzy začleňování postižených dětí do běžných škol speciální školství nezlikvidovalo, v běžných školách se výuka nerozvrátila a výsledky se nezhoršily.Poznámka redakce: V nedávno publikované analýze MŠMT nic z výše uvedeného není.

6 komentářů:

Zdeněk Bělecký řekl(a)...

Podporujete, aby váš praktický lékař vykonával činnost všech odborných specializací? Ano nebo ne? Podtext: Chcete, vy jeden homofobe, xenofobe, rasisto, aby pacienti s glaukomem byli segregováni u očních lékařů?

Ivo Mádr řekl(a)...

"Podporujete začlenění dětí..."

Jak kterých. Některé děti potřebují speciální péči ve speciálních školách, některé s těžkou poruchou chování, mentálním postižením, vážnými poruchami smyslů potřebují také speciální školství. Učitel běžné školy hlavního vzdělávacího proudu toto nikdy nemůže obsáhnout. Posledním polyhistorem světa byl Leonardo da Vinci.
I v opěvovaném Finsku má ředitel právo takovéto dítě na běžné škole odmítnout.

Ygrain řekl(a)...

Ne, grafit jsi venku neviděl! Nemohl jsi ho vidět! Ne, jádro reaktoru nemohlo vybuchnout!

- První reakce po výbuchu Černobylu ve stejnojmenném seriálu, kdy ten neskutečný průšvih a jeho dalekosáhlé dopady ještě nebylo vidět. Podobnost čistě náhodná.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlici nejsou schopni rozpoznat, které z těch dětí na ilustrační fotografii je začleněno s nějakým hendikepem.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Velice obdivuji, jak si ministerští umí vytvořit takovou analýzu,aby jim falírovala s jejich názorem. Tohle bychom snad mohli i vyvážet. Takový nou hau nemá snad žádný stát.Hned by se zvedlo HDP.

Radek Sárközi řekl(a)...

Výběr hostů do pořadu se moc nepovedl...

Okomentovat