6.6.19

Pavel Přibyl: Žákyni, která dala facku učiteli, potrestali sníženou známkou z chování

Vedení základní školy Za Chlumem v Bílině potrestalo žákyni, která dala v polovině května před zraky spolužáků facku jednomu z učitelů. Na vysvědčení za to bude mít sníženou známku z chování a dostala i zákaz účastnit se školních volnočasových aktivit.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

„Ze školního šetření, na kterém se podílelo vedení školy, výchovný poradce a metodik prevence, vyplynulo, že se v žádném případě nejednalo o šikanu či vyvrcholení dlouhodobého problému,“ zmínila v oficiálním vyjádření školy její ředitelka Barbora Schneiderová

„Šlo o jednorázový konflikt na hodině tělesné výchovy, kdy dívka před svými spolužáky řekla, že učitele uhodí. Vzhledem k tomu, že si chtěla prosadit vedoucí postavení ve třídě, tak to také udělala,“ dodala Schneiderová .

Škola nyní naváže spolupráci se střediskem výchovné péče a s rodinou žákyně bude pracovat orgán sociálně právní ochrany dětí (OSPOD).

7 komentářů:

Jana Karvaiová řekl(a)...

Když si představím některé maníky z naší školy, vidím zcela zřetelně, jak se nad sníženo známkou z chování směje celá rodina a padají tam třítečková slova na hlavu učitelů. Výsledek? Nic. Nulové řešení.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Bezmoc školy v přímém přenosu. Kudla v zádech by byla na trojku?

Josef Soukal řekl(a)...

Plný souhlas s předchozím komentářem ZS.

poste.restante řekl(a)...

Ano. Kudla v zádech na trojku a zabití za podmínečné vyloučení.
Pokud ovšem ČŠI neprokáže, že učitel žáka "vyprovokoval".

Někdo tu před nedávnem vzpomínal film "Škola základ života"...
:-(

Nicka Pytlik řekl(a)...

Chudák děvče by mělo být nějakým vhodným způsobem odškodněno.
Jeden známý pytliků prý někde zaslechl, že dívka trpí tím, jak je vláčena po internetu. Snad aby ten nepřizpůsobivý učitel začal veřejnou omluvou a dortem pro celou třídu.

mirek vaněk řekl(a)...

No a tak si vedoucí postavení ve třídě prosadila. Nikoho to nevzrušuje. Psychologové mlčí. Typický odraz stavu společnosti. Pokud to nekončí smrtí učitele, tak se vlastně nic moc nestalo. A teď lákejte mladé perspektivní lidi do školství.

mirek vaněk řekl(a)...

Trochu mi to připomělo starý vtípek z matematického semináře před víc jak 15 lety. Jak vidět doba dozrála. Černý humor se stává realitou.


Ze soudních síní

Před městským soudem v Praze 4 skončilo soudní přelíčení projednávající případ napadení učitele Vomáčky. Připomeňme, že v březnu minulého roku byl devětapadesátiletý učitel soukromé obchodní akademie Josef Vomáčka napaden při hodině matematiky svým žákem, osmnáctiletým Františkem Kolohnátem, členem školské rady. Důsledkem konfliktu byla dvouměsíční pracovní neschopnost učitele Vomáčky, do které počítáme třítýdenní nemocniční ošetření (otřes mozku, zlomenina pravé ruky a tří žeber, vyražení dvou zubů, vnitřní zranění, pohmožděniny a řezné rány, psychický šok) a dále materiální škoda v celkové výši 29.000,– Kč (zdemolovaná knihovna, rozbitá okna). Rozhodnutím soudu byl učitel Vomáčka odsouzen na 18 měsíců s podmíněným odkladem na 2 roky, neboť bylo svědecky doloženo, že svého žáka Františka Kolohnáta ke konfliktu vyprovokoval zadáním domácího úkolu. Soud přitom přihlédl k dosavadní bezúhonnosti učitele Vomáčky a rozhodl, že úhradu vzniklé škody 29.000,– Kč a správní poplatek za nemocniční ošetření ve výši 63.000,– Kč bude učitel Vomáčka splácet v měsíčních splátkách 1.800,– Kč. Student Kolohnát vyjádřil nespokojenost s mírným potrestáním učitele Vomáčky a odvolal se ke krajskému soudu.

Okomentovat