9.6.19

Novinky.cz: Pozitivní vliv babiček a dědečků na výchově dětí se často podceňuje

Již od našich prababiček jsme slýchávali, že babičky by měly děti především rozmazlovat a výchovu by měly ponechávat na rodičích. S čímž i většina odborníků souhlasí, přesto by se role prarodičů na vývoji dítěte neměla podceňovat, i od prarodičů se děti mohou mnohému naučit a byla by velká škoda je o to ochuzovat.

Z článku v Novinky.cz vybíráme:

„Vždyť vy toho kluka pořád rozmazlujete. Navíc mu dovolíte úplně všechno,“ podobné věty často slýchávají prarodiče od svých dětí, když k nim na návštěvu přijedou i s vnoučaty.

Dost často pak takové momenty nekončí dobře a jsou předmětem dalšího sváru. Na rozmazlování vnoučat ale není nic špatného. Prarodiče mohou být velmi užiteční při rozvoji osobnosti dítěte, i když mají jiný styl výchovy než rodiče.

„Rodiče by si měli uvědomit, že pro zdravou osobnost dítěte je velmi důležité zažívat pestrost lidského chování a jednání. V dospělosti pak i díky tomu ostatním lidem lépe porozumí a vyzná se ve vztazích. Proto i to, co se vám rodičům nelíbí, může být pro vaše děti výhodou,“ vysvětluje psychoterapeutka Akademie rodičovství Kateřina Novotná.1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Na pytliky to působí poměrně dost intenzivním dojmem, že v té rodičovské akademii vůbec netuší, že v dnešní překotně měnící se době rodiče svoje děti dávají svým rodičům na převýchovu. U svých prarodičů se nebohé dětičky mnohdy vůbec poprvé setkávají s realitou. To jest, že se všechno netočí jenom kolem dětí, že kromě činění si nároku na cokoli existují i povinnosti, respekt, úcta a slušnost.
Normálně šok!!!!!

Okomentovat