4.6.19

Miloslav Lubas: Pořád jí říkají zvláštní, teď ale speciální škola porazila i gymnázium

Škola z Horního Tanvaldu, jíž se říkalo a někdy ještě říká „zvláštní“, vyhrála oblastní soutěž Ještědská hlídka. V závodě namíchaném z běhu, střelby, hodu granátem, z vědomostních testů, zdravovědy a z topografie porazila gymnázium i sportovní školu.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

„Na závodech jsem byl a nejdřív jsem taky nevěřil, že Horní Tanvald vyhrál,“ prozrazuje tanvaldský starosta Vladimír Vyhnálek. „Škole z Horního Tanvaldu úspěch přeju i proto, že žákům stoupne sebevědomí. Udělali velkou radost sobě, svým učitelkám a řediteli.“

Ředitel Kulhánek vidí výhru v oblastním kole v souběhu několika věcí. „Ještědská hlídka se letos konala poprvé a proti ostatním školám z Tanvaldska jsme měli jednu výhodu. Naši žáci se pravidelně účastnili podobných soutěží. Například vždy na podzim uspořádáme pro naše žáky běžecký závod s různými úkoly,“ podotýká Kulhánek.

„Oblastní kolo se konalo v oblasti motokrosového areálu, kam s dětmi často chodíme. Znaly terén, věděly do čeho jdou a nesvazoval je stres. Věřily si, že dělají něco, co dovedou.“


Žádné komentáře:

Okomentovat