13.6.19

Matěj Vodička: Na budějovické ZŠ Dukelská to vře. Několik učitelů kvůli údajným sporům s vedením končí

Dvanáct učitelů ke konci školního roku odejde ze Základní školy Dukelská v Českých Budějovicích. Část kantorů ji opouští kvůli neshodám s ředitelem. Ten ale jakékoliv pochybení odmítá. Případem se už začala zabývat českobudějovická radnice, která je zřizovatelem školy
Z doprovodného článku na webu Českého rozhlasu České Budějovice vybíráme:

Končící kantoři v písemném vyjádření pro Český rozhlas mimo jiné uvedli: „Vedení vneslo do školy organizační chaos, nulovou koncepci, rušení stávajících a fungujících aktivit a akcí. Není podporováno další vzdělávání pracovníků, využívání moderních technologií ve výuce, nové projekty, trendy směřující ke zlepšení spolupráce se žáky.“(...)

„Vedení není ochotno naslouchat, s vyučujícími hovořit a spolupracovat. To vše, dle našeho názoru, škodí žákům, jejich rodinám, i nám. Odcházíme, děkujeme za pochopení.“(...)

Odchází mimo jiné celý kabinet matematiky. Ředitel Hnilička dodává: „V současné chvíli máme za všechny vyučující adekvátní náhrady, které splňují kvalifikace a mají praxi v oboru. Z hlediska kvality výuky nedojde k žádnému poklesu.“


1 komentář:

tyrjir řekl(a)...

České Budějovice jsou velké město. Tam mají nohama revoltující učitelé kam jít. A město jako zřizovatel školy má schopnosti a prostředky situaci účelně a účinně řešit. V menších městech to tak vždy nebývá.

Okomentovat