3.6.19

Martin Lána: Informatika děti nudí. Slováci programují roboty a my děti učíme jen malovat

Svět okolo nás změny už dávno zaznamenal. Všichni naši sousedé proto informatiku zařadili mezi potřebné předměty a učí děti porozumět technologiím. Dobře ví, že se bez toho budoucí generace neobejdou. Zatímco Slováci a Poláci už dávno ve školách programují a komunikují s roboty, my stále učíme děti jen malovat a upravovat barvu textu. Děti dnešní informatika nudí, říká učitel informatiky Martin Lána.
Video na Aktuálně.cz.5 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Blbec

Eva Adamová řekl(a)...

Může si hňácat co chce, ale skutečnosí je, že většina lidí používá technologie uživatelským způsobem. A v budoucnu tomu rozhodně nebude jinak. Programovat bude málokdo.

mirek vaněk řekl(a)...

Tak ať programuje. Kdo mu brání. Ať ukáže výsledky a pak se můžeme bavit. V ČR taky spousta učitelů z dětmi programuje roboty. Ale někdo si toho holt nevšiml.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Slováci programují roboty a my děti učíme jen malovat

Pytlikovic bratrům Slovákům tu jasnozřivost pytlici přejí. Jsou to klikaři. Začalo to Kiskou, pokračuje Čaputovou. I toho Fica kopli do zadku. Slovenskou elektronickou dálníční známku si pytlici koupili od této klávesnice už hooodně dávno. To ve zdigitalozovaném Česku snad až napřesrok.
Kdo nebyl v Apelu, ať se ani nepokouší k něčemu vyjadřovat. Pytlikům nezbývá než tiše závidět a šoupat při tom nohama. Takové kapacity moderní pedagogiky skandinávského střihu. Namátkou Čapek, Štěpánová... a teď už i Lána. Jak rádi by pytlici mezi tu zkompetentňovací elitu zapadli.
A tak se ti pytlici celí úplně natěšení vrhli na web děčínské základní školy Máchovka s představou, že se v oblasti programování a robotiky lecčemus přiučí. Ale nejspíš ne právě dobře hledali. Viz
http://in.machovka.cz/vypocetni-technika/o-predmetu
nebo od strany 81
https://drive.google.com/file/d/0B1N2pUIC1h50bkhkSngtM1VLZHM/view

No nic. A tak, když na to přijde, budou pytlici dál s dětičkami mydlit nějaké ty trapárny typu animací ve formátu svg, konstrukcí v geogebře nebo rekurzí v imagine logo. Seminářů se už pytlici zbavili a tak sbohem skriptíky či html plátýnka ve webových aplikacích. A pokud by nezabírali čas pro informatiku všechny ty projektové dny estetické výchovy, naprosto nnezbytné pro zkonkurenceschopnění žactva pro jednadvacáté století, více prostoru by vyšlo i na ty naše ozobotí drobečky.
A jen tak mimochodem, kdo si dnes vzpomene, jak se ještě za totáče honili figurky robota karla po šachovnici nakreslené na čtvrtce papíru? U lánu o tom možná nemají ani tušení, a tak v zájmu svého byznyzu kydnou lehce hnoje do vlastních řad bez uzardění.

Zdeněk NUTZ řekl(a)...

To je zase ten Jihočech Bože co lidi kvůli těm dotacím nenakvakaj za blbosti kde na to přišel? Moje děti se tedy nenudí. Až uvidí ten scratch učeny na pracovních listech tak se smíchy potentockujou.

Okomentovat