2.6.19

Martin Fendrych: Rok volna pro učitele jednou za 10 let? Určitě! Lépe jednou za 7 let. A nejen pro ně

Sabatikl pro kantory jistě, a nejen pro ně, tyto věci se mají dělat fér, myslet na další profese, pracovníky v sociálních službách, ve zdravotnictví.


Z komentáře v Aktuálně.cz vybíráme:

Ano, určitě je to fajn návrh, moderní. Jeho velkou, zásadní předností je, že "nebabišuje" a "nehavlíčkuje", míněno tak, že se premiér Babiš a ministr Havlíček vytahují svým workholismem, jak makají šestnáct nebo kolik hodin denně. Tady to běží opačně: nemakat, kreativně odpočívat.

Sabatikl by prý přišel ročně na 1,5 miliardy. STAN (návrh podporují poslanci ČSSD, TOP 09 a SPD, do druhého čtení novelu podpoří piráti a ODS) zřejmě nepočítá s německo-rakouským modelem, kde si učitel (ale tam také úředník či některý zaměstnanec) volí mezi plným platem a redukovanou mzdou, třeba 75procentní, takže má za čtyři roky "vyděláno", ušetřeno na rok volna, který může nastoupit obvykle po čtyřech až šesti letech práce.
7 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Možná, že by postačilo, kdyby učitelé mohli pracovat svým tempem, jen s žáky, kteří učitele baví, aby pravidelně zažívali pocit úspěchu, aby se ředitelé škol a školní inspektoři vyloženě těšili na jejich chyby při práci a aby jim byl vyměřen plat podle jejich vlastního sebehodnocení.

Jirka řekl(a)...

Pytlik do Karmelitské! Kdy bude projednána Pytlikova reforma? Kdy začneme s jejím uskutečňováním?

Eva Adamová řekl(a)...

Hergot, mám osm let do důchodu! Tak se už konečně rozhodněte, jestli to bude jednou za deset let nebo jednou za sedm let, ať vím, jestli se toho ještě v činné službě dočkám, ať vím, jestli se mám ještě před důchodkem na co těšit!!!

Nicka Pytlik řekl(a)...

mám osm let do důchodu!

Vydržte, paní Adamová, těch osm let, a pak už každý následující rok bude rokem volna.
Pytlici to mají za 266 dnů. Ej chuchu!

Jiri Janecek řekl(a)...

A abychom nastolili kyzenou rovnovahu sil, tak kazdeho, kdo se nekdy na obrazovce CT objevil s popiskem "expert na vzdelavani" nahnat aspon jednou za tech sedm let ucit na rok na zakladku… Idealne do vyloucene oblasti…

Jinak ho do televize uz nepoustet…

Jiří Kostečka řekl(a)...

Paní Adamová,
za svůj profesní život jsem zažil a přežil 11 nesplněných slibů o zvýšení platů učitelů, 4 totálně zhudlařené školské reformy, 3 marné debaty o sabbaticalu (tato je čtvrtá) a 3 zcela zaručené konce světa podle dávných věštců; též dvoje uhelné prázdniny a taky pár sviní se kolem urodilo. Do důchodu mám 1 rok, ale i kdyby jich bylo 20, dočkám se jedině stavu, kdy "expertů na vzdělávání" budeme mít víc než učitelů na školách.
Bůh s dětmi...

Eva Adamová řekl(a)...

Tak aspoň ty uhelné prázdniny, kdyby byly ...

Okomentovat