2.6.19

Host Lucie Výborné: Tomáš Jízdný založil školu s netradiční výukou. „Chceme využít moderní technologie,“ říká

Za vydělané peníze z podnikání koupil gymnázium postavené na americkém vzdělávacím modelu. Pobočky má v Praze, Brně a nyní se otevírá další v Bratislavě. Tomáš Jízdný se snaží ve svých školách uplatnit netradiční formu výuky pomocí moderních technologií. Co tím konkrétně myslí?
Z doprovodného článku na webu Českého rozhlasu Radiožurnál vybíral:

Později vytvořil agenturu, která posílala studenty do zahraničí, a za vydělané peníze se rozhodl pustit se do projektů týkajících se školství. „Děti od malička používají telefony, ve školách jim je přitom jenom berou,“říká.

A proto se snaží změnit zapojit do výuky moderní technologie. Ne však způsobem hraní různých her, ale především vzděláváním. „Může to být jinou formou, než tou klasickou tabulovou,“ vysvětluje.

Spolu se strategickými partnery v podobě technologických gigantů chce také vytvořit novou generaci pedagogů. Proto vstoupil jako podílník do střední pedagogické školy v Praze. I tam hodlá uplatnit moderní vzdělávací metody.


2 komentáře:

Eva Adamová řekl(a)...

Wow!!!
Takže dáme každému středoškolákovi tablet a on se nám přes Minercraft naučí středoškolskou matiku, fyziku, chemii atd. No konečně nějaké světlo na konci tunelu!!!

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Spolu se strategickými partnery v podobě technologických gigantů

A JE JASNO.

Okomentovat