21.6.19

Eva Kolovrátková: Kropení žáků rozprašovačem i vyhlašování „vedřin“. Školy musí řešit vysoké teploty ve třídách

Na některých školách žáky kropí rozprašovačem, jinde instalují větráky nebo vyhlašují „vedřiny“, během kterých je zkrácená výuka. Školy se tak snaží vypořádat s vysokými teplotami. Někde ve třídách žáci kvůli vedru dokonce kolabují.

Z článku na webu České televize vybíráme:

Podle šéfky ředitelské asociace Stýblové ale není především na základních školách zkracování výuky systémové řešení. Jak podotkla, děti stejně někde být musí a vysokým teplotám se nevyhnou ani venku nebo v družině. I podle Stýblové by tedy nejvhodnějším řešením bylo „pořídit alespoň nějakou klimatizaci“.

Pokud jde o onu vysokou cenu, podle ředitelky vsetínské Základní školy Ohrada Heleny Slovákové by vzduchotechnika pro všechny třídy vyšla na desítky milionů. „Jiné problémy nás pálí více, teď třeba děláme novou jídelnu, zřizovatel nám na ni dal miliony korun,“ podotkla Slováková.


Podobné je to v Mladé Boleslavi, kde podle ředitele kvůli vedru žáci občas kolabují. „Nemáme peníze na základnější věci, natož abychom měli na klimatizace. Je to chyba státu, že dává do škol málo peněz,“ postěžoval si Klíma. Připustil však, že nejde jen o peníze. Klimatizaci totiž nechtějí povolit památkáři.

„Máme bohužel každoročně několik kolapsů. Stává se nám pravidelně jednou i dvakrát za týden, že nám dítě omdlí nebo zkolabuje. Jsme v historické budově, chtěl jsem už několikrát alespoň část učeben odklimatizovat, ale máme problém s památkáři,“ vysvětlil Klíma.

Žádné komentáře:

Okomentovat