19.6.19

EDUin: Výzva k zastavení revizí rámcového vzdělávacího programu

Zveřejňujeme stanovisko konzultační skupiny, kterou svolal Národní ústav pro vzdělávání pro nastavení dalšího procesu revizí národního kurikula. Výsledkem je jednoznačné doporučení rozběhnutý proces revizí v tuto chvíli zastavit a soustředit se na vyjasnění střešních otázek ve Strategii vzdělávací politiky 2030+. MŠMT již neoficiálně práce na revizích přerušilo.

Národní ústav pro vzdělávání vytvořil na počátku roku konzultační skupinu složenou z expertů na vzdělávací politiku a kurikulum, která se měla vyjádřit k procesu a harmonogramu probíhajících revizí rámcových vzdělávacích programů (RVP). Dokument je z března 2019 a NÚV ho dosud nezveřejnil na svém webu k revizím, proto stanovisko zveřejňuje ve shodě s ostatními členy skupiny EDUin jako jeden z účastníků.

MŠMT sice na tlumočené stanovisko nijak oficiálně nereagovalo, ale na několika veřejných fórech bylo sděleno, že práce na revizích RVP se přerušují do doby, než vznikající Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2030+ určí další směr.

Miroslav Hřebecký, programový ředitel EDUin, řekl: „Je velmi dobře, že ministerstvo školství vyslyšelo volání odborníků po přerušení revizí kurikula do doby vyjasnění strategického zadání, aby se nedělala dvojí práce. Mělo by to ale otevřeně oznámit i učitelům a odborníkům na revizích pracujícím. Prozatím je status quo v prapodivném mlžném oparu a nikdo nic neví a raději ani nikam nepíše.“


7 komentářů:

Radek Sárközi řekl(a)...

A co výzva k zastavení intervencí do školství ze strany profesionalnich aktivistů z neziskovek?

Charlie řekl(a)...

Tak jsem v seznamu našel pouze JEDNOHO praktikujícího učitele. Ukažte mi jakoukoli profesní skupinu, kde bude zástupce aktivních odborníků jen jeden a zbytek budou kibicové. Inu co, školství to snad zase přežije.

Radek Sárközi řekl(a)...

A to je tam spíše za ředitele než za učitele...

Radek Sárközi řekl(a)...

Zas je to ale vyváženo tím, že z Eduinu jsou tam dva lidé... ;-)

Nicka Pytlik řekl(a)...

'že z Eduinu jsou tam dva lidé', pravíte?
Pak se ovšem jakákoli revize nesmí začít ani náznakem!!!
Pytlici se úplně zdráhají si představit, že by ti dva mohli být ke všemu ještě na slovo vzatí odborníci na vzdělání, konzultanti nebo dokonce auditoří.

Ivo Mádr řekl(a)...

A takový mediální tlak neziskovky vyvinuly. MŠMT chybí evidentně peníze na vybájenou reformu školství v duchu levicového aktivismu z řad "odborníků" z neziskovek .

Nicka Pytlik řekl(a)...

Jak řekl jakýsi nezřízený cynik, že sebevražda je ale doopravdy důsledně pojatá sebekritika, říkají neméně nezřízení pytlici, že jedinou smysluplnou revizí ervépé je jejich zrušení.

Okomentovat