1.6.19

Aleš Kozák: Zavádění změn ve škole prostřednictvím kolegiální podpory

V přednášce bylo představeno zavádění vzájemné podpory učitelů formou učících se skupin (teacher learning communities). Jak nám spolupráce ve sborovnách pomáhá při zavádění kritického myšlení a formativního hodnocení ve škole. Jak využíváme sil pedagogických lídrů a jak funguje koncepční skupina, která se podílí na rozvoji naší školy. Přednáška na konferenci GEGfest 2019, která se konala na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v sobotu 11. května 2019.
Přednáška na SlidesLive.com.2 komentáře:

Eva Adamová řekl(a)...

Jestliže popisované věci nefungují na škole jaksi samo sebou, tedy neformálně, a začnou se prosazovat fomální cestou, je něco špatně a rozhodně se není čím chlubit.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Jestliže popisované věci nefungují na škole... není čím chlubit.

A proč ne? Přirozený vývoj společnosti v té dnešní překotně měnící se době, kdy se moderní rodiče organizují ve spolcích, kde se pod vedením odborných poradců věnují zapálenému rokování o nejnovějších trendech ve výchově dětí. Pak přijdou domů a čerstvě nabyté poznatky uplatňují na svých dětech. O všem pečlivě vedou kompletní dokumentaci, aby se na příštím sezení mohli o výsledcích experimentů na vlastních dětech podělit s ostatními trdly.
Prý stoupá četnost duševních nemocí dětí a mládeže. A také sebevražd. Mít za rodiče pomatence, propadali by trudnomyslnosti i poměrně otrlí pytlici.

Okomentovat