7.6.19

30.6.: BARCAMP 2019 na téma Třída, která znamená svět. Tvůrčí a výchovná dramatika ve školní výuce

Sobotecký barcamp je neformální jednodenní konference, setkání lidí, kteří se rádi podělí o nápady ze své školní praxe. Chceme, aby pro vás byla tato setkání katarzí uplynulého školního roku a inspirací pro další školní rok!

Kdy: 30. června 2019 od 11 do 17 hodin

Kde: Sobotka, fara

Jakým okruhům se budeme letos věnovat?

Námět první:
Také už jste se někdy pokoušeli s žáky „secvičit“ divadlo? A také jste si při tom přišli jak egyptští otrokáři? A také znáte třídy, které na školních divadelních přehlídkách předvádějí takřka profesionální výkony, ale vy netušíte, jak toho vaši kolegové mohli dosáhnout? Pak je letošní sobotecký barcamp právě pro vás!

Námět druhý:
Slyšeli jste, že metody výchovné dramatiky lze použít i k něčemu jinému než jen k vytvoření školní inscenace. A že je lze využít nejen v hodinách českého či cizího jazyka, ale třeba i v dějepise, hudebce, v občance či společenských vědách... Zajímalo by vás víc, ale nevíte, kudy do toho? Pak je letošní sobotecký barcamp právě pro vás!

Námět třetí:
Rádi s žáky chodíte do divadla, ale tápete, když se s nimi máte bavit o tom, co vlastně viděli? Baví vás číst texty určené pro divadlo, ale nevíte, co o nich žákům vlastně říkat? Chtěli byste s žáky zdramatizovat jejich oblíbený román, ale netroufáte si? Pak je letošní sobotecký barcamp právě pro vás!

Pokud ovšem patříte k těm, kteří

  • metody výchovné dramatiky využívají rádi a často,
  • se rádi zabývají vztahy mezi divadlem a literaturou, – divadlo se žáky rádi tvoří na jevišti i na papíře,

pak budeme moc rádi, pokud se přihlásíte jako mluvčí!

Barcamp probíhá při festivalu Šrámkova Sobotka již několik let a každý rok se zaměřuje na jiné téma spjaté se školním vzděláním. Učitelé a další návštěvníci, kteří na tuto neformální konferenci zavítají, mohou v následujících dnech v Sobotce navštívit také didakticky zaměřené dílny. Bližší informace naleznete na www.sramkovasobotka.cz.

Letos se bude barcamp konat u v příjemném, prostorném prostředí sobotecké fary, které je pro pořádání podobných akcí skvěle uzpůsobeno. Občerstvení zajištěno.

Chcete-li mít příspěvek, pošlete přihlášku do 31. května 2019, své prezentace prosím zašlete do 28. června 2019 na adresu barcamp@sramkovasobotka.cz. Délka příspěvku by neměla přesáhnout 15 minut, jeho pojetí je čistě na vás!

Budeme rádi, pokud nám svůj příspěvek pošlete také v písemné formě, rádi bychom letos totiž vydali e- sborník příspěvků z barcampu. Nevydáváme odbornou monografii, ale rádi bychom vaše dobré postřehy (z praxe) nabídli ke čtení i těm, kteří se na barcamp nedostanou. Konkrétní instrukce zašleme v průběhu jara na e-mail.

Moderuje Josef Šlerka.

Přihláška pro mluvčí i posluchače.

Žádné komentáře:

Okomentovat