5.5.19

Ze sociálních sítí: Zásadní je dobrá volba cílů vzdělávacího systému v naší zemi i nástrojů, jak nim dojdeme

Karel Gargulák na sociální síti Facebook komentuje: "Tvorba nové Strategie vzdělávací politiky do roku 2030+ je náročný proces. Zcela zásadní je dobrá volba cílů vzdělávacího systému v naší zemi i nástrojů, jak nim dojdeme. K tomu, aby se vše povedlo je zapotřebí výrazná celospolečenská i politická shoda, kterou zaručuje především kvalitní informovanost. Expertní skupina, kterou jmenoval ministr školství Robert Plaga dala na základě svých dosavadních poznatků dohromady první návrh předmětných cílů a strategických linií nové Strategie 2030+."
Celý text:

Je neděle - čas dlouhých statusů.

Tvorba nové Strategie vzdělávací politiky do roku 2030+ je náročný proces. Zcela zásadní je dobrá volba cílů vzdělávacího systému v naší zemi i nástrojů, jak nim dojdeme. K tomu, aby se vše povedlo je zapotřebí výrazná celospolečenská i politická shoda, kterou zaručuje především kvalitní informovanost. Expertní skupina, kterou jmenoval ministr školství Robert Plaga dala na základě svých dosavadních poznatků dohromady první návrh předmětných cílů a strategických linií nové Strategie 2030+.

Jejich výsledmá podoba a rozpracování nyní budou předmětem veřejné debaty a další práce. O celém procesu by měli být informováni nejen významné zájmové organizace od těch "obecných" jako jsou např. Hospodářská komora České republiky, Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS), Svaz průmyslu a dopravy ČR, Asociace krajů České republiky, Svaz měst a obcí ČR, Sdružení místních samospráv České republiky a další a další. Dále různá profesní sdružení a neziskové organizace např. ČMOS PŠ, CZESHA, Pedagogická komora, zapsaný spolek, Učitelská platforma, EDUin atd.

Ale především pak politické strany napříč spektrem a jejich šéfové a další představitelé věnující se vzdělávací politice - tj. Andrej Babiš, Ivan Bartos, Petr Fiala, Jan Hamáček, Vojtěch Filip, Marek Výborný, Vít Rakušan a další...

Žádné komentáře:

Okomentovat