18.5.19

Ze sociálních sítí: V pátek 17. 5. došlo k fyzickému napadení pedagoga naší školy žákyní šestého ročníku...

Základní škola, Za Chlumem, Bílina, informuje na své stránce na sociální síti Facebook: "V pátek 17. 5. došlo k fyzickému napadení pedagoga naší školy žákyní šestého ročníku. Toto napadení bylo předem naplánované a mnoho žáků o něm vědělo, tento útok podporovalo a považovalo jej za zábavu. Tímto bychom rádi upozornili, že v žádném případě nebudeme takové chování tolerovat a přecházet. Jedná se o naprosté překročení hranic slušného chování a nemá nic společného s klasickou nekázní, kterou vzhledem k věku a vývoji žáků v rámci možností respektujeme. Tento incident budeme řešit všemi dostupnými prostředky, a to ve spolupráci s městem, Policií ČR a OSPODem. Tímto chceme také předejít všem pomluvám a osočování, které jsou s touto událostí spojeny. Nedošlo k žádnému zranění, šlo o jednu naplánovanou facku před obecenstvem."
Z webu školy přebíráme:

Vyjádření k napadení pedagoga naší školy

V pátek 17. 5. došlo k fyzickému napadení pedagoga naší školy žákyní šestého ročníku. Toto napadení bylo předem naplánované a mnoho žáků o něm vědělo, tento útok podporovalo a považovalo jej za zábavu.

Tímto bychom rádi upozornili, že v žádném případě nebudeme takové chování tolerovat a přecházet. Jedná se o naprosté překročení hranic slušného chování a nemá nic společného s klasickou nekázní, kterou vzhledem k věku a vývoji žáků v rámci možností respektujeme.

Tento incident budeme řešit všemi dostupnými prostředky, a to ve spolupráci se zřizovatelem – městem Bílina, Policií ČR a OSPODem. Tímto chceme také předejít všem pomluvám a osočování, které jsou s touto událostí spojeny.

K tomuto incidentu se budeme dále vyjadřovat pouze oficiální cestou.

Mgr. Barbora Schneiderová, ředitelka školy9 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...


Někdo se snad diví?

poste.restante řekl(a)...

V kontextu debaty v pořadu "Máte slovo" co by nám teď poradili "odborníci"?

Jiri Janecek řekl(a)...

"V kontextu debaty v pořadu "Máte slovo" co by nám teď poradili "odborníci"?"

Radši je nepřivolávejte...

"Chování dětí je reakcí na prostředí, ve kterém se vyskytují. "

Tím prostředím byla bezesporu škola...

Eva Adamová řekl(a)...

Toto vyjádření na facebooku mi ale připadá jako čirá bezradnost.

Vladimír Stanzel řekl(a)...

Copak experti, od těch se lze nadít různých věcí, ale jak reagují na FB kolegové učitelé, to lahůdka, co potěší:
"Učitel zřejmě potřebuje pomoc, především od svých kolegů, protože ve třídě něco podstatného nezvládá. Podle toho mála, co je v článku, to není problém jen s jednou žačkou."
"Velmi to vypovídá o klimatu školy. To mi přijde k diskusi mnoihem zajímavější než konkrétní návod, co bych dělala já."
"Na školách se podnět na OSPOD a Policii ČR dává poměrně často. Vydávají pokaždé školy tiskové prohlášení? Jen v tomto případě se vydá dost hysterická tisková zpráva od pochybného zdroje. Do titulku se dá "fyzické napadení" a pěkně se to nasdílí na sociálních sítích. Cílem této zprávy rozhodně není objektivní informace a nevyvoláváni strachu. Spíše naopak."

P. Vršecký řekl(a)...

Co se stane? Předpokládám, že žačka patřila k etniku, které se vůbec nesmí jmenovat. nNestane se prakticky nic, z trojky chování si bude dělat leda legraci. Jo kdyby se učitel aktivně bránil, slyšeli bychom ještě dlouho vřeštění všelijakých expertů, kteří o realitě nemají ani ponětí a ochránců práv jen některých.

Ivo Mádr řekl(a)...

Vladimír Stanzel

Máte tím na mysli "zametení pod koberec"? Nic ve zlém, ale školy v sociálně vyloučených lokalitách to opravdu nemají lehké. Kroky školy plně schvaluji, mnohde nelze jinak.

Vladimír Stanzel řekl(a)...

Ivo Mádr
Naprosto ne, jen jsem uvedl tři učitelské reakce z Facebooku, které jsou dost symptomatické tím, že tak trochu střílejí do vlastních nohou - může za to škola a učitel. Dítě je div ne oběť. Že je na podobné soudy příliš brzo jim nevadí. Mít takové kolegy musí být vskutku povznášející.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytliky tak nějak napadlo, že by bylo patřičné se nad tím incidentem pozamyslet.
Tři procesy - útok proti dospělému, útok úderem do obličeje, útok na veřejnosti.
Podle zkušenosti pytliků jsou jeden každý proces určitou gradací předchozích aktivit obdobného druhu nižší úrovně. Takže možná útok vedený proti spolužáku, útok třeba úderem do břicha či kopnutím, útok neveřejný, třeba v šatně nebo na toaletě.
A pak, že při tom zesilování se zpravidla mění vždy jen jeden z parametrů. Pokud by tomu tak bylo, mohlo by to zanamenat, že nejméně jeden z druhu útoků už byl v této síle proveden někdy v minulosti. A v různých kombinacích stupňování s vysokou mírou pravděpodobnosti i opakovaně.
Spolužáky to zřejmě ani nijak moc nepřekvapilo. A jak to vidí u laurenčíků?

Okomentovat