24.5.19

Petr Málek: Učitel dostal facku od školačky, protože jí kvůli přešlapu neuznal skok do dálky

Facce, kterou minulý pátek uštědřila svému učiteli jedna z jeho žákyň ze šesté třídy v Základní škole Za Chlumem v Bílině na Teplicku, předcházela banální věc. Učitel jí při hodině tělocviku neuznal dlouhý skok do dálky, protože přešlápla. Školačka poté nezvládla své emoce a mezi spolužáky se vytahovala, že se mu za to pomstí.


Z článku v Deník.cz vybíráme:

„Vzhledem k tomu, že si chtěla prosadit vedoucí postavení ve třídě, naplánovala si, že svou výhrůžku splní, což také udělala,“ informovala o závěru šetření ředitelka školy Barbora Schneiderová. „Situaci v žádném případě nezlehčujeme ani neomlouváme,“ dodala. Vedení školy žákyni potrestá sníženou známkou z chování a nedovolí ji volnočasové aktivity školy.


6 komentářů:

poste.restante řekl(a)...

"Pro neposlušnou žákyni to nebyl první kázeňský prohřešek ve škole."

Zdroj: https://www.denik.cz/regiony/skolacka-dala-uciteli-facku-protoze-ji-kvuli-preslapu-neuznal-skok-do-dalky-20190524.html

Zen řekl(a)...

Podle televize Nova, která na případ upozornila, chtěla žákyně učitele potrestat fackou za poznámku, kterou od něj dostala.

Zdroj: https://www.idnes.cz/usti/zpravy/zakyne-ucitel-facka-planovany-fyzicky-utok-pripad-vedeni-skoly-policie-organ-socialne-pravni-ochrany.A190520_141207_usti-zpravy_pakr

Tak jak to tedy vlastne je?

Vít Tomis řekl(a)...

Tedy jen dalsi ukazka, jak lze verit mediim. Nic prekvapiveho.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Kancelář pro uvádění mediálních příběhů na pravou míru k tomu sděluje, že zmíněnou facku vyťala pokladní marketu, kterou v restauraci Na Růžku obtěžoval podnapilý zákazník, který je zaměstnán jako údrbář v místní základní škole.

Ygrain řekl(a)...

"Vedení školy žákyni potrestá sníženou známkou z chování a nedovolí ji volnočasové aktivity školy"
Wow, žákyně se jistě třepe strachy!

Ne úlet, kdy holce ruply nervy, ale naplánovaná msta. Fyzický útok na učitele. Proč mám pocit, že tohle by chtělo trochu ostřejší kalibr, zvlášť když to není první kázeňský přestupek?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Volnočasové aktivity zakázati nelze!
Je nepřípustné omezovat jakkoli oprávněné potřeby dítěte.

Okomentovat