15.5.19

MŠMT: Dlouhodobý záměr vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy České republiky 2019–2023 (pracovní verze, květen 2019)

Dnešní doba přináší potřebu reagovat na mnoho změn, které rychle přicházejí. Na změny společenské, technologické, ekonomické, kulturní, ale i na změny, které s sebou přináší například digitalizace a globalizace. Musíme průběžně sledovat nejen trendy a poptávku po dovednostech, podporovat rozvoj kvalifikace, konkurenceschopnosti i kompetencí, prosazovat rovnost, sociální soudržnost, ale také budovat vztah ke vzdělávání a vzdělání. A právě vzdělání je klíčové. Vzdělání nás může vybavit dovednostmi, pomocí nichž obstojíme ve stále složitější společnosti. Z těchto důvodů je potřeba mít k dispozici sjednocující nástroj pro formování vzdělávací soustavy, základní prvek pro komunikaci mezi centrem (Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy) a jednotlivými kraji, v němž budou zakotveny mimo jiné záměry, cíle a kritéria vzdělávací politiky. Takovýmto nástrojem je v České republice již 17 let Dlouhodobý záměr vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy České republiky, který je od roku 2014 implementačním dokumentem Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2020, jež vytváří rámec vzdělávací politiky v České republice.


4 komentáře:

Vít Tomis řekl(a)...

prosazovat rovnost

NE!!!!! Prosazovat rovnost je socialisticko-komunistický nesmysl.
Když tak rovnost příležitostí, ale to je něco úplně jiného...

E.Kocourek řekl(a)...

Stručný výcuc zní: platy učitelů nehodláme zvýšit. ////

Souhlas V.
Jenže takových blbostí jako s tou rovností je tam víc. Až se zdá, že celý canc je na takových blbostech postavený. ////

Vít Tomis řekl(a)...

celý canc je na takových blbostech postavený
Tak začátek jsem četl pobaveně - vrátil jsem se do svého mládí, kdy jsme tyto kecy opisovali z Rudého Práva a předčítali spolužákům jako referáty v občanské nauce.

Ale pak už sranda skončila... Je to děs, je to děs.

Jiri Janecek řekl(a)...

Jake obdobi pokryvaji kratkodoby ci strednedoby zamer vzdelavani? Neni 115 stranek na 4 roky (resp. ted uz jen 3.5) zbytecne moc?

Okomentovat