3.5.19

Michal Bělský: Udržme v Budějovicích nejlepší učitele, říká ODS. Ředitelé návrh kritizují

Českobudějovická ODS plánuje dostat na základní školy ve městě více kvalitních absolventů pedagogických fakult. Udržet je chce díky příspěvku a městskému bytu. Někteří ředitelé s návrhem ale příliš nesouhlasí.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

„Upřímně si myslím, že je nemožné posoudit, kdo je nejlepší absolvent pro vykonávání učitelské praxe. Dobrý učitel musí umět děti zaujmout a vysvětlit jim látku. To se zjistí až po nějaké delší praxi. Návrhu v této podobě moc nerozumím,“ podotýká ředitel Základní školy Máj I Luboš Staněk.

Týkat by se to mohlo i učitelů technicky zaměřených oborů, kterých je nedostatek v celé republice.

„Umím si představit podporu města v případě získávání absolventů těchto učitelských oborů, kde jsou nějaké rezervy, ale v takové podobě mi návrh moc smysl nedává. Je to běh na dlouhou trať, a ne problém, který se dá vyřešit ze dne na den, jak si ODS představuje. Určitě jsem rád, že občanští demokraté mají zájem na vzdělávání ve městě, ale podle mě tohle není ta správná cesta,“ nesouhlasí s návrhem náměstek budějovického primátora v oblasti školství Viktor Vojtko (STAN). Od ředitelů škol má podle svých slov informace, že větší problémy se sháněním technicky zaměřených učitelů nemají.


Žádné komentáře:

Okomentovat