6.5.19

Michaela Těšínská: Vlastní přijímačky na střední? Školy se obávají odvolání rodičů

O co se zajímám? Co očekávám od studia? Nejen na tyto otázky museli uchazeči o studium ve speciálním programu ALT na pražském Gymnáziu Na Zatlance odpovědět, když se v rámci přijímacích zkoušek představovali výběrové komisi. Mluvili také o oblíbené knize, ukázat mohli vlastní tvorbu a přinesli s sebou třeba i diplomy z olympiád.


Z článku v Lidovky.cz vybíráme:

Jenže středních škol, které při nabírání prváků letos nespoléhaly jen na centrálně hodnocené jednotné přijímací zkoušky, bylo podle odborníků na vzdělávání příliš málo. Výsledkem podle nich je, že se konzervuje současný nedobrý stav středoškolského vzdělávání.

Ředitelé středních škol se tomuto tvrzení brání. „Samozřejmě bychom lépe identifikovali, jestli má žák skutečně zájem o obor, na který se hlásí, osobním pohovorem. Přijímací zkoušky jsou ale nyní vlastně správním řízením. Potřebujeme tedy jasné indikátory, podle kterých uchazeče hodnotíme. Rodiče jsou schopni odvolat se kvůli čemukoliv a co se portfolií týče, mohli by mé rozhodnutí napadnout lehce,“ obává se Jiří Zajíček, předseda Asociace průmyslových škol.

Žádné komentáře:

Okomentovat