30.5.19

Michael Šebek: Vzdělání pro budoucnost

Děti zřejmě potřebují vzdělání pro budoucnost, protože tam budou žít. Jenže my nevíme o budoucnosti nic. Tak jaké to vzdělání má vlastně být? Přednáška na konferenci GEGfest 2019, která se konala na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v sobotu 11. května 2019.

Michael Šebek, profesor kybernetiky na ČVUT, FEL ČVUT

Profesor kybernetiky na ČVUT, vedoucí Katedry řídicí techniky Elektrotechnické fakulty a spoluzakladatel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky. Pracoval na ETH Zurich, CH; Twente Universiteit, NL; a v Akademii věd ČR. Je často citovaným odborníkem na teorii automatické řízení, síťové a multiagentní systémy, formace robotů, autonomních aut, letadel a satelitů. Publikoval stovky vědeckých článků ve špičkových světových časopisech. Založil firmu PolyX. Vedl desítky projektů EU, NATO, mezinárodních a tuzemských. Koordinuje smluvní výzkum katedry pro Honeywell, Porsche, US Navy, Volkswagen a další. Přednáší oblíbený i obávaný bakalářský kurz Automatické řízení, o kterém studenti dokonce skládají písně. Na ČVUT vytvořil elitní studijní program Kybernetika a robotika. Spoluzaložil magisterský program SpaceMaster, kde jsou studenti každý semestr na jiné evropské univerzitě. Vychoval desítky doktorandů, dnes úspěšně působících po celé Evropě. Pracoval ve vedení Mezinárodní federace automatického řízení IFAC a zorganizoval její 16. Světový kongres. Založil populární Robosoutěž pro střední a základní školy z celé ČR. Získal Cenu Wernera von Siemense pro nejlepšího pedagoga. Neúnavně bojuje za zlepšení kvality našich škol a zabývá se metodami jejich řízení. Rád se zamýšlí nad budoucností a dopady technologických změn na společnost. Vystoupil na konferenci TEDx.

1 komentář:

Veronika Valíková řekl(a)...

Jestli se někdo postaral o utažení šroubů a odchod mnoha učitelů, je to paní Valachová. Ona to zjevně nechápe, nevěděla ani, jak se maturuje. nebudu s rozčilovat. Dobrou.

Okomentovat