29.5.19

Martin Roman: Efektivita vzdělávání - Současné světové trendy

Představení na výzkumu založených nových výukových metod a cest k jejich osvojení si učiteli. Přednáška na konferenci GEGfest 2019, která se konala na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v sobotu 11. května 2019.

Dr. Martin ROMAN, MA Je absolventem Právnické fakulty UK a University College London, Master of Arts in Effective Learning and Teaching. V posledních 20 letech působil jako generální ředitel ČEZ, Škoda Holding a.s., Janka Radotín a.s. V roce 2011 odstartoval projekt „Čtení pomáhá“. Je předsedou Správní rady PORG, o.p.s. Od r. 2016 vydává překlady klíčových pedagogických děl.

1 komentář:

mirek vaněk řekl(a)...

Kdo má moc a peníze kecá úplně do všeho. Může, pokud to financuje. Chápu, že pokud vlastní soukromé školy, pak kvalita těch státních není jeho prioritou.
Trendy jsou hezká věc, jen to musí někdo zaplatit a musí pro to být podmínky. A problém je, že to, co je módní, nemusí být nejlepší. Nutit slona lézt na strom, protože tam lezou skoro všichni(opice, hadi, ptáci...), není nejlepší nápad. O kvalitě výzkumů si můžeme myslet své.
Na zlepšováky z úst lidí, kteří spoustu let ovlivňují státní politiku a mají současný stav školství částečně na triku jsem alergický. Nechci slyšet co by američtí, sovětští či čínští soudruzi dokázali, kdyby chtěli. Chci slyšet co funguje u nás. A jaká bude podpora,

Okomentovat