8.5.19

Lucie Hrdličková: Pedofilové kontaktovali dívky z dokumentu V síti během pár minut, dvěma musel pomáhat psycholog

Statistiky hovoří jasně – bezmála třetina českých dětí zažila na vlastní kůži, že před nimi někdo masturboval prostřednictvím webkamery. Téma sexuálního obtěžování nezletilých na internetu otevírá připravovaný dokument V síti režisérů Barbory Chalupové a Víta Klusáka. A to dost radikálním způsobem.Z doprovodného článku na Seznam Zprávy vybíráme:

Na konkurz dorazilo celkem 23 dívek. Nevěděly přesně, o jaký projekt půjde. Navzdory tomu Klusák s Chalupovou záhy zjistili, že mnohé z nich mají s tématem osobní zkušenost. „My jsme jim pokládali otázku, jestli se ony samotné s něčím podobným nesetkaly. A z třiadvaceti nám devatenáct dívek řeklo, že to zažily na vlastní kůži, právě když jim bylo dvanáct třináct let,” říká režisér. „V tu chvíli jsme věděli, že se před námi skutečně otevírá obrovské téma. Daleko větší, než jsme si původně mysleli.”

Tvůrci dokumentu jsou v kontaktu s policií už od doby, kdy experiment probíhal. „Policisté jsou s naším experimentem obeznámeni a některá data jsme jim předali. Když docházelo k vydírání, k vyhrožování, tak jsme věděli, že si to nemůžeme nechat sami pro sebe,” vysvětluje Klusák.

Už ze samotného sledování teaseru k připravovanému dokumentu mrazí. Klusák přiznává, že natáčení nebylo lehké a štáb, který čítal 25 lidí, se chvílemi musel vzájemně podporovat. „Kdybychom to dělali v partě tří lidí, brzy se z toho zhroutíme. Takhle se to rozložilo.”

Žádné komentáře:

Okomentovat