27.5.19

Jan Palička: Odmítáš stávkovat s Gretou? Čeká tě šikana!

Z šestnáctileté Grety Thurnbergové je už nějakou dobu globální celebrita. Švédská školačka objíždí kongresy a mluví k vlivným politikům, přitom pokračuje v aktivitě, která ji proslavila – v tzv. studentské stávce za klima. Ke stávkování inspirovala statisíce vrstevníků po celém světě. Ale co s těmi, kteří se přidat nechtějí? V Gretině rodném Švédsku můžou mít problém.


Z článku v Info.cz vybíráme:

Švédský server Det Goda Samhället přinesl příběh dívky, která se kvůli neúčasti na stávce dostala do problémů na škole v Gretině rodném Švédsku. Jen řekla, že si nemyslí, že stávka je vhodným způsobem boje s klimatickými změnami a že raději zůstane ve škole. Za to se jí dostalo šikany ze strany spolužáků i učitelky. Ta ji údajně před celou třídou označila za „klimatickou popíračku“ a říkala jí, aby si podobná rozhodnutí do budoucna hodně dobře rozmyslela.

Když se dívčina matka proti jednání učitelky a spolužáků, které její dceru traumatizovalo, ohradila, vedení školy se kantorky zastalo a naopak obvinilo matku ze závadného chování a špatné výchovy, kvůli níž prý dcera nemá vstřícný přístup k pozitivním aktivitám.

9 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

dcera nemá vstřícný přístup k pozitivním aktivitám

Jeden by řekl, že tohle má už civilizovaný svět za sebou. Tak asi ne. Už se to navrací i do české kotlinky. tedy jestli ji to kdy opustilo.
Dokud ale celou rodinu nepozavírají do převýchovného tábora, nějaká lehce zkomírající naděje zůstává.

E.Kocourek řekl(a)...

Ale vždyť přece člověk nemusí být prognostik, aby viděl, jak NEVYHNUTELNĚ musela skončit politická korektnost. ////

Jak asi skončí multikulti soužití bílých a ne-bílých ve Francii? Masakrem. ////

Jak asi skončí multikulti soužití bílých a ne-bílých v Holandsku? Vystěhováním bílých do Česka. Už se na ně těšíme. ////

Jak asi skončí multikulti soužití Němců a Turků v Německu? Běžným výhradně politickým průšvihem. Turci jsou rozumní. ////

Jak asi skončí multikulti soužití Angličanů a Indů v Anglii? Sorry jako, to vážně neodhadnu. ////

P. Vršecký řekl(a)...

Tohle nemá a nemůže mít civilizovaný svět za sebou. Určitý typ lidí jel a vždy pojede v tomhle módu. Jen v různých dobách mají větší či menší příležitost se projevit.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Dnes je to ale normální, je ještě zázrak, že se o tom vůbec může psát. Včerejší komentáře na čt24 byly jako ze stranického sjezdu. Světový odborník na populismus, definice populismu, ale že by pozvali i nějakého "populistu", to ne. Že by někoho zajímalo, jak je možné, že ty strany začínají v "zavedených demokraciích" vítězit, to taky ne. A tak se bude nálepkovat a vytvářet třídní nepřítel.

Děs a hrůza.

krtek řekl(a)...

A bude lepší, když si budeme navzájem nadávat a rozbíjet hlavy? Já jsem raději pro "mírný pokrok v mezích zákona".

Ivo Mádr řekl(a)...

Bohužel, ochrana klimatu je plně v kompetenci velmocí. Největší znečišťovatelé - Čína, USA, Rusko. Těmto státům jsou environmentální demonstrace úplně ukradené. A evropská ultralevice pod prapory environmentální korektnosti, v duchu komunistického hesla "kdo nejde s námi, ten jde proti nám", je schopna úplně všeho. Zvláště pikantní jsou pak skutky demonstrujících studentů, kteří popíjejí kávu z nerecyklovatelných plastů, vykládajících kam poletí s rodiči letadlem na dovolenou, jak si koupí nový mobil, protože ten loni koupený už není "in",...Tohoto světového problému se okamžitě zhostily masmédia a protesty už si žijí vlastním politickým životem. Jsem zvědavý na to, která politická strana nebo hnutí tuto nespokojenost uchopí.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Když už tedy enviromentálně uvědomělé žactvo netávkuje třeba tři týdny v kuse a nebo ještě lépe v době svých přijímacích zkoušek nebo maturit, mohlo by trávit ten čas stávky vysbíráváním kuliček polystyrenu z přírody. A nebo alespoň by si to žactvo nemuselo kupovat výdobytky moderních technologií prodávané v těch plystyrénových výstelkách.

Ivo Mádr řekl(a)...

No právě, ale tohoto se právě nechtějí naši žáci vzdát.

Michal Špaček řekl(a)...

Kdyby to náhodou byla pravda, tak by to bylo smutné. Ale pravda to velmi pravděpodobně není, a zdroj je velmi pochybný.

Okomentovat