7.5.19

Gabriela Stašová: Nadaní matematici mají vlastní třídy

Ne všichni školáci se bojí matematiky. Důkazem toho může být i fakt, že Základní škola 1. máje v Havířově nabízí možnost studovat od šesté třídy matematiku a vybrané přírodní vědy ve speciální rozšířené výuce. A zájem je letos takový, že škola po 10 letech opět zavádí přijímací zkoušky do těchto tříd.


Z článku v Karvinský.Deník.cz vybíráme:

Přijímací zkoušky do matematických tříd nejsou podle Michaela Drozdové extrémně složité a vyrovnají se učivu matematiky na víceletých gymnáziích. Stejně tak v češtinářské části se jedná spíše o test znalostí českého jazyka. O přírodní vědy i mezi dětmi zájem stoupá, což je považováno za kladnou záležitost.

„Naši absolventi se často nehlásí pouze na gymnázia, ale například pokračují i v oboru a studují na elektroprůmyslovkách a podobných školách. Naši profilaci chápeme jako velmi důležitou kvůli zaplnění velké díry na trhu. Myslíme si, že posilování přírodovědného vzdělávání je jednou z dnešních priorit ve školství,“ dodala Drozdová.

4 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Nadaní matematici mají vlastní třídy

Zřejmá a neospravedlnitelná segregace!
A kde je princip spravedlnosti v přístupu ke vzdělání?

Ivo Mádr řekl(a)...

Pytlíci se diví tomu, že takto byly porušeny základy inkluze po česku? To je opravdu nepřípustné! Co na to ideologičtí tvůrci inkluze?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Matematické třídy jako jedna z mála možností, jak uniknout z dosahu agresivních a nezvladatelných spolužáků. Situace je nejspíš mnohde tak vážná, že děti radši houfně milují matematiku.

Pepa řekl(a)...

Pokud by se hypotéza pana NP potvrdila, otočím na čtyráku a budu inkluzi podporovat, kam jen vlezu :-).

Okomentovat