21.4.19

Ze sociálních sítí: Kdopak myslíte, že to řekl?

Ondřej Šteffl odstartoval na sociální síti Facebook zajímavou debatu, která je velmi dobře použitelná pro mediální výchovu: "Existuje mnoho škol, na kterých výuka stále probíhá starým, tradičním způsobem. Ten však měl své opodstatnění někdy kolem roku 1900 – společnost dnes má již zcela jiné potřeby, a proto potřebujeme vzdělávací systém, který by potřeby 21. století dokázal naplnit.

Kdopak myslíte, že to řekl? EduIn? Kartouz? Šteffl? Negooglujte, hádejte."´
Doporučené odkazy:

5 komentářů:

Radek Sárközi řekl(a)...

Debata navazuje na předchozí, která začala tímto postem...

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2375205225874006&set=a.723762347684977&type=3&theater

P. Vršecký řekl(a)...

A jaký má proboha význam hádat, kdo to řekl, když netušíme, co a v jakém kontextu tím bylo myšleno? Tohle je dost infantilní i na pana Šteffla, řekl bych.

Eva Adamová řekl(a)...

Ono je úplně jedno, kdo to řekl. Průšvih je, že to dotyčný myslel vážně, a že se na to pak nalepí i další "odborníci" na školství a bohužel i někteří snadno ovlivnitelní rodiče.

Jiri Janecek řekl(a)...

No, kdybych musel hádat, tak někdo z trojice Piťha, mladý Klaus nebo některý z exředitelů Cermatu. Nejvíc bych vsadit na Klause.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Georg Henrik von Wright; 1969; Time, Change and Contradiction

To ví přece každý, kdo se v té dnešní překotně se měnící době jen trošku zajímá o zkompetentňování žactva po finském vzoru.
To se vezme nějaký štěpný výrok známé osobnosti, vytrhne se z kontextu, zasadí do jiného, a na této konstrukci se založí převratné tvrzení nejlépe o něčem úplně jiném.

Viz
"Naše mládež miluje přepych. Nemá správné chování. Neuznává autority a nemá úctu před stářím. Děti odmlouvají rodičům, srkají při jídle a tyranizují své učitele."
Sókratés; 428 př. n. l.; ???

nebo
"Kdož růži nezaléváš, ani hloh ti nevyroste. Škyt..."
Nicka Pytlik; 1995 n. l.; Nad prázdnou lahví borovičky

Okomentovat