4.4.19

Václav Dolejší: Jak bude vypadat školní rozvrh vašich dětí? Které předměty se přidají a které zruší? Ve Výzvě odpovídá ministr školství Plaga

Někteří učitelé volají po výuce k občanství, finanční a mediální gramotnosti. Jiní chtějí v dějepisu více moderní historie a ubrat pravěk a starověk. Tělocvikáři požadují hodinu tělocviku týdně navíc, totéž matematikáři. Kde na to vše vzít peníze a učitele? A jak sehnat finance v rozpočtu na plánové zvýšení platů? Ve Výzvě Václava Dolejšího odpovídá šéf resortu Robert Plaga.
Z článku v Seznam Zprávy vybíráme:

Vláda podle ministra školství Roberta Plagy plní závazek z programového prohlášení o zvyšování platů učitelů v regionálním školství. První návrh státního rozpočtu pro příští rok předpokládá jejich růst znovu o 15 procent.

Kabinet v prohlášení přislíbil kroky, aby se platy učitelů na konci volebního období v roce 2021 dostaly minimálně na 150 procent jejich výše pro rok 2017. Podle Plagy jde o 45 000 až 46 000 korun. „Závazek držíme,“ slibuje ministr.

Loni podle ministra platy v regionálním školství meziročně vzrostly reálně o 11 procent a průměr v regionálním školství činil 35 089 korun. Za posledních pět let představovalo zvýšení podle Plagy 31 procent. „Deficit, který nastoupal, se daří postupně odstraňovat,“ uvedl.


Žádné komentáře:

Okomentovat