4.4.19

Tomáš Hejtmánek: Scio v Hradci neprosadilo základní školu, zkusí to v dalších letech

Vzdělávací společnost Scio neuspěla ani napotřetí v Hradci Králové s otevřením soukromé základní školy. V Česku provozuje už devět ScioŠkol, které se snaží přistupovat k dětem jinak a připravovat je na život ve stále se měnícím světě. Připravovaná desátá pobočka však nezískala souhlas radních.

Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Je až s podivem, že projekt Scia působil na členy komise nepřipraveností. Jde zřejmě hlavně o personální a hmotné zajištění, protože firma má už devět poboček, díky nimž má značné zkušenosti. Fakt, že jí dosud chybí prostory, považuje společnost za zástupný problém.

„Chtěli po nás právě budovu, kde škola bude, což je nesmysl. My nemůžeme postupovat tak, že investujeme někdy i miliony do budovy a pak teprve budeme řešit, zda rada města, kraj a nakonec ministerstvo se vznikem školy vůbec bude souhlasit. Musíme postupovat naopak. Nejdříve musíme mít jistotu souhlasů a pak teprve můžeme začít investovat,“ prohlásila mluvčí Scia Veronika Nováková.

Pro společnost nejde na východě Čech o první neúspěch. O Hradec Králové má zájem dlouhodobě. Již v roce 2016 se dvakrát snažila získat souhlas se vznikem školy v krajském městě k 1. září 2017. Poprvé byl bod z jednání rady města stažen a podruhé zamítnut.

V témže roce se firma snažila o zřízení školy v nevyužívané budově bývalé hospodyňské školy ve Stěžerách, ani tam ale neuspěla. Proti se postavila obec, která se obávala o budoucnost vlastní základky. Letošní žádost Scia mělo původně projednávat ještě bývalé vedení města, to však rozhodnutí přenechalo nové garnituře.
Žádné komentáře:

Okomentovat