3.4.19

Martin Trdla: Projekt o šikaně může navádět k sebevraždě, varují odborníci

Psychiatři, psychologové či speciální pedagogové kritizují projekt Princezna Julie. Je zaměřený proti šikaně, probíhá například formou přednášek na libereckých školách a zaštiťuje ho radnice. Náměstkovi pro školství Ivanu Langrovi zaslali otevřený dopis.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Dalším problémem je podle signatářů otevřeného dopisu formát debaty. „V současnosti v rámci projektu probíhají medializovaná setkání preventistů městské policie se školními parlamenty. To nepovažuji za vhodné. Nevidím způsob, jak natolik komplikovanou záležitost vysvětlit stejnými slovy šestiletému a šestnáctiletému dítěti. Obecně podporuji spíše práci mezi vrstevníky a zejména v rámci bezpečného kolektivu jedné třídy. Na zveřejněných fotografiích mě také překvapila přítomnost městského policisty v uniformě a dokonce se zbraní. Diskuze o takto citlivém tématu by rozhodně neměla probíhat z pozice nadřazenosti,“ domnívá se Konečná.

Hlavová dodává, že to může působit spíše strach. „Navíc nechci nikomu křivdit, ale pracovník městské policie nemusí mít kvalifikaci, psychologické nebo pedagogické vzdělání,“ doplňuje ředitelka.

Projekt prvně odstartoval na ZŠ Aloisina výšina. Její ředitel Jaroslav Vykoukal říká, že by se spory ohledně Princezny Julie neměly řešit touto formou.

„Přiznám se, že se k tomu nechci vyjadřovat. Nad tou věcí by se měly sejít obě strany sporu, říci si co a jak a neřešit to přes média. Projekt může být trochu nešťastně propojen s tou tragickou událostí, ale sám o sobě nemusí být špatný,“ uvádí ředitel.


Související texty:

Žádné komentáře:

Okomentovat