18.4.19

Magdaléna Daňková: Čeští studenti navrhli hru, díky které děti baví chemie. Zakázky nestíhají vyřizovat

Tereze Klementové a Matyáši Horálkovi je 24 let a dokončují poslední ročník magisterského studia na brněnském Vysokém učení technickém. Před třemi lety se rozhodli přiblížit chemii co nejvíce dětem a vymysleli hračku Matelab, díky které si malí výzkumníci mohou vyzkoušet efektní pokusy doma v pokojíčku. "Když jsme na podzim začínali, ani v nejmenším jsme netušili, jaký zájem o hru bude," říkají.


Z článku v Aktuálně.cz vybíráme:

Jejich sady Matelab by jednoho dne mohly zvýšit počet vědeckých pracovníků v Česku. Už teď podle svých slov nestíhají vyřizovat zakázky. "Když jsme na podzim začínali, ani v nejmenším jsme netušili, jaký zájem o hru bude. Informace o naší sadě s pokusy se brzy rozkřikla a my najednou nevěděli kam dřív skočit. Často jsme nestíhali a mnohé objednávky jsme museli balit i po nocích," přiznávají.

Kromě rodičů se jim však často ozývají také školy, které u nich sady na chemické pokusy rovněž nakupují. Základní výbava vychází na 890 korun a obsahuje vše potřebné pro bezpečné domácí pokusy, včetně vařiče, skleněných zkumavek, rukavic a ochranných brýlí.

K dispozici jsou taky sety zaměřené například na plyny nebo barevné reakce. "Chemikálie obsažené v Matelabu jsou netoxické a při správném zacházení zcela bezpečné. Klademe důraz na vyhovění přísné legislativě a všechny sety jsou v souladu s platnou normou a ostatními předpisy," říkají zakladatelé experimentální hračky.

1 komentář:

Eva Adamová řekl(a)...

Jo, jo, děcka baví, že to občas pšoukne, občas zabublá, občas zrůžoví, ale až dojde ve škole na to, vysvětlit to a pochopit to, budou zase v pr.... .

Okomentovat