2.4.19

Jiří Pánek: Vy malí parchanti! Děti natočily, jak učitel zaklekl a škrtil žáka

Policie prošetřuje způsob, jakým se k žákům speciální základní školy na pražském Zlíchově chová jeden z pedagogů. Trestní oznámení podal otec patnáctiletého chlapce. Syn mu poslal dvě krátká videa, na kterých učitel inzultuje dva žáky. Hoch tvrdí, že když se pedagog o úniku videí ze školy dozvěděl, napadl i jeho. Učitel to odmítá.
Učitel v telefonickém rozhovoru připustil jediný incident. Líčí ho však jinak. „Jeden žák mě napadl, tak jsem samozřejmě musel zakročit, aby neublížil ostatním. Není to tak, že bych ho bil, ale pouze jsem ho musel zpacifikovat, aby neútočil dál,“ vysvětluje.

Na videozáznamech není vidět ze strany žáků žádná agresivita. Školáci se tomu, co s nimi dělá učitel, ani nebrání. „Těch videí bylo víc. Ale vždycky nám to smazali. Sedneme si do lavic, vyberou nám telefony a smažou to,“ popisuje sedmák Michal.

Chlapec tvrdí, že učitel zaútočil i na něj a to poté, co zjistil, že hoch stačil zmíněné nahrávky přeposlat a ty tak unikly ze školy.(...)

Rodiče odmítají, že při výchově syna selhali. Jsou naštvaní na pedagogy. Michalův otec do zlíchovské školy před lety chodil, současná ředitelka ho tehdy učila. Dodnes mu tyká. „Řekl jsem jí, že když bude se synem problém, ať mi volá. Zná mě a ví, že bych to hned řešil. Na syna jsem přísný,“ zdůrazňuje otec.

„Na tu školu se už nevrátí. Budu mu hledat jinou,“ uzavírá muž, který na vedení zlíchovské základky i na synova učitele podal trestní oznámení.

7 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

učitel zaútočil i na něj a to poté, co zjistil, že hoch stačil zmíněné nahrávky přeposlat

Tak ne agresivní žáci, ale učitel. Jen tak, mýrnyx týrnyx zaklekl a škrtil.
Pytlikům jen vrtá hlavou, jak ten učitel zjistil únik toho důkazního materiálu.

krtek řekl(a)...

Aha. Škola pro žáky se speciálními poruchami chování. Aha. TV IDnes. Je potřeba vyvážit diskusi o nízkých platech a černých dnech. Výborně. Ještě to ale nemá Prima a Nova. Tak za pár dní.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Na skoleni o agresi ( pan psycholog Zdenko Matula) nam bylo sdeleno, ze pokud selhavaji jine zpusoby zklidneni zaka nebo pojud zak i utoci na ucitele, mame pravo fyzicky zakrocit. Pan Matula dela take soudniho znalce v techto kauzach. Nekdy proste jine vychodisko neni a kdo tvrdi opak, v zivote se nesetkal s brutalni agresivitou zaka. Ja bohuzel ano.

Ivo Mádr řekl(a)...

Což takhle kurzy sebeobrany jako v USA. I učitel je člověk, který se snaží fyzický útok přežít. Asi by to chtělo více podrobností a informací. Úsudek nelze dělat od PC.

Nicka Pytlik řekl(a)...

A což strážník nadohled?
Pytlici neradi chodí do práce ozbrojeni. Jsou povahy beránčí...

Eva Adamová řekl(a)...

Ta videa jsou vytržena ze souvislostí, nevíme, co se dělo před tím, nevíme, na co učitel reagoval, což mi přijde divné. Že by se žákům podařily opravdu natočit jen tyto dva kousky, mi přijde krajně nepravděpodobné. Spíše to vypadá, že je to vystřihnuté záměrně, za účelem očernění dotyčného. A mě tedy nepřijde, že by ten učitel chtěl někoho mlátit, to by asi vypadalo jinak. Opravdu to na mne působí spíše jako snaha o eliminaci agresora.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Škoda, přeškoda, že se pytlici nikdy nedozvědí, jak se k videu vyjádřili odborníci na umění boje. Pytlici to vidí jako úspěšné znehybnění možného útočníka, a to bez známky agrese. Pytlici nezaznamenali snad ani náznak nějakého úderu. Ani dlaní, pěstí nebo hlavou o podlahu. To by v takové situaci zvládl nejspíš jen profesionál, a nebo člověk, který někoho zbít nemá v úmyslu. Pokud by to situace dovolila, pytlici by ale spíš použili osae nikkyo nebo sankyo. To jest bez možnosti případného zhmoždění krční páteře.
Bylo by dobře, až se to řádně vysvětlí, aby byla pedagogická obec informována.

Okomentovat