9.4.19

Jan Charvát: Zákaz mobilů ve škole dál platí, inspekce je proti. Případ může skončit u soudu

Zákaz mobilů neměnit a nechat ve školním řádu. Rozporovat vyjádření České školní inspekce. Takový postup chce za město navrhnout boskovický místostarosta Lukáš Holík. Jak už Deník Rovnost informoval, kvůli plošnému zákazu mobilů se Základní škola Boskovice dostala do křížku se školními inspektory. Celá záležitost není stále vyřešená.


Z článku ve Znojemský.Deník.cz vybíráme:

Boskovičtí učitelé sepsali před časem petici, ve které zákaz používání mobilů obhajují a chtějí, aby je škola i nadále zakazovala i o přestávkách. „Po zavedení zákazu používání mobilních telefonů i o přestávkách se výrazně zlepšilo klima ve škole. Školu navštěvuje více než třináct set žáků a pouze jediný rodič si na tento zákaz stěžoval,“ zdůraznili ve své petici adresované boskovickým radním učitelé základní školy.

S tím, že mobily do třídy nepatří, souhlasí otec dvou brněnských školáků Aleš Matouš. „Škola, kam chodí naše děti, zakazuje nosit telefony do třídy, což je podle mne naprosto v pořádku. Když je zásadní problém, každý učitel má telefonní čísla na oba rodiče. Kolikrát volají i to, že dítěte bolí jen hlava. Když dítě něco potřebuje, může si o přestávce telefonát vyřídit. Navíc, když má ve třídě telefon, tak o přestávce si každé dítě hraje jen se svým mobilem. Když je nemají, povídají si s ostatními, procházejí se spolu, navazují sociální kontakty. A to se mi moc líbí," řekl Matouš.

Žádné komentáře:

Okomentovat