20.4.19

Jan Braun: Přišli učit v černém. Vadí jim podfinancování školství i bezhlavá inkluze

Drtící byrokracie, rušení speciálních tříd, bezhlavá inkluze, podfinancování školství, platy. Učitelé chtěli upozornit Týdnem v černé na současnou problematickou situaci.


Z článku v Krkonošský.Deník.cz vybíráme:

Trpělivost skončila. Pedagogové mají dost bobtnajících problémů, které můžou vyústit v jejich odchod ze školství.

Přišli učit v černém. Do celorepublikové akce, organizované Pedagogickou komorou, se zapojili také učitelé z trutnovských škol ZŠ Komenského a ZŠ V Domcích, k protestu se připojili také například v Bílé Třemešné na Královedvorsku.

„Dohodli jsme se, že podpoříme akci a budeme celý týden v černém. Bylo nás třicet. V černém jsme přišli do školy už 28. března na Den učitelů. Tehdy i nyní se děti ptaly, co se děje, tak jsme jim vše vysvětlovali,“ uvedla Blanka Jorová, učitelka ZŠ V Domcích v Trutnově a členka Pedagogické komory.

Její členkou je rovněž Zuzana Růžičková ze ZŠ Komenského. „Černá barva, do které jsme se oblékli, má symbolizovat to, jak vidíme budoucnost českého školství a upozornit na problémy, které ve školství jsou,“ upřesnila Růžičková a konkretizovala důvody protestní akce. „České školství je velmi podfinancované. V ČR se dávají na vzdělání jen necelá 4 procenta HDP. V rámci zemí OECD je to jedna z úplně nejnižších investic do školství a vzdělání. Dluh vzhledem ke školství tak stále narůstá a nabývá obřích rozměrů. Dalším z problémů je nepovedená a ukvapená inkluze,“ upozornila.


Žádné komentáře:

Okomentovat