19.4.19

Dominik Landsman: Příručka moderního fotra: Zápis do školy – první nápor na rodičovu psychiku

Většina rodičů si samozřejmě přeje, aby jejich děti byly úspěšné na všech frontách. Máme tu různé sporty, kdy své dítě rodič vidí například v NHL, a potom tu máme školy. Není moc rodičů, kteří by řekli: „Hele, stačí, když uděláš s odřenýma ušima základku, a pak se ti otevřou dveře do podmanivého světa metařů, uklízeček anebo u pásu v továrně." Ve vší úctě k těmto profesím (protože někdo to dělat musí), rodiče mají pro své potomky vysněnou lepší budoucnost.


Z článku v REFLEX.cz vybíráme:

Ani já jsem nebyl výjimkou. Ačkoliv dostat se na základní školu je ze zákona povinné a neexistuje, aby dítě u zápisu neuspělo a do školy se nedostalo, nějak mě to semlelo.

„Co když nepodá u zápisu svůj obvyklý kvalitní výkon?“ strachoval jsem se. „Musíme věřit,“ nervózně poklepávala manželka nohou o podlahu.

„Umíš tu básničku, jak jsme trénovali?“ obrátil jsem se na syna, na kterého zatím vůbec nedolehla důležitost zápisu a v poklidu si stavěl z lega Jurský park.

„Už si ji nepamatuju,“ klackovsky odvětil. V ten moment se o mě pokoušely mdloby a manželka zvedla výhružně palec.

„Jak nepamatuješ? Vždyť to trénujeme skoro týden,“ přeskakoval jí hlas.


1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Zápis do školy – první nápor na rodičovu psychiku

Chudáci rodiče. Ještě tak, aby dítko do té základky nevzali.
Možná jim někdo mohl prozradit, že v té dnešní překotně měnící se době už dřív nebo později berou všechny děti. I ty, které pořád ještě nezvládají kompetence, s kterými by dřív nebyly přijaty už do mateřské školy. To jest zavázat si tkaničky, říci si na záchod a reagovat na povel stůj!
Moderní fotřík udělá nejlépe, když metamorfuje v taťku parťáka. Bude to mít bez nervů...

Okomentovat