5.4.19

11. 4.: Webinář Rozvoj gramotností pomocí YouTube

Cílem setkání je seznámit účastníky s didaktickým potenciálem serveru YouTube. Server představuje webovou platformu, na které tráví (nejen) české děti značnou část svého volného času. Hlavní část webináře budou tvořit příklady konkrétních aktivit a činností do výuky, které využívají obsah YouTube (nebo svět s ním spojený - youtubeři) a rozvíjejí gramotnosti, zejména čtenářskou a digitální.

Mgr. Vanda Vaníčková, Ph.D. nás seznámí se serverem YouTube optikou didaktiky, rozvoje gramotností a výuky (nejen) výchovy k občanství. Nenechte si ujít příklady konkrétních aktivit a činností do výuky, které využívají obsah webové platformy YouTube!

Setkání je určeno učitelům všech stupňů škol a kvalifikací. Primárně ho doporučuji učitelům výchovy k občanství a všem, kteří chtějí vzdělávat v kontextu soudobé společnosti.

Kdy: ve čtvrtek 11. dubna 2019 v 20:00 až 21:00

Lektorka: Vanda Vaníčková se věnuje (ne)formálnímu vzdělávání a mezi její oblíbená témata patří mediální výchova, kam bezpochyby YouTube a rozvoj gramotností patří. Osobní webové stránky: www.vanickova.eu.

Pořádá: Metodický portál rvp.cz aneb inspirace a zkušenosti učitelů

Podrobnosti: rvp.cz/online-setkavani

Vstup do online místnosti (15 minut před začátkem): rvp.cz/informace/online-diskuze

Setkání je ZDARMA.

Žádné komentáře:

Okomentovat