23.3.19

Radioporadna: Jak zvládnout děti s ADHD? Potřebují poznat řád, pravidla a hranice. Ve škole i v rodině

Psycholožka z Pedagogicko-psychologické poradny v Hradci Králové PhDr. Kristýna Červená v naší radioporadně na téma: Jak zvládnout výchovu dítěte s ADHD? Co pomůže, když máte pocit, že už nepomůže vůbec nic?

Z doprovodného článku Jany Kudyvejsové a Milana Bajáka na webu Českého rozhlasu Hradec Králové vybíráme:

Mnoho dětí přitom postrádá čas na docela obyčejnou hru - takovou, která by je primárně nerozvíjela, ale bavila. Chybí jim neorganizovaný pohyb venku, možnost „vylítat se". Organizovaná činnost v kroužcích ani televize či počítač doma nenaplňují jejich přirozené potřeby. I to může vést k nezvladatelnému chování.

Dětem přitom chybí pevné vedení, rodiče se necítí jistí ve své roli. Děti přitom jen máloco potřebují více než pevné a sebevědomé rodiče, o které se mohou opřít a nemusejí vynakládat energii (i tu destruktivnější) na to, aby zjistily, co si ještě mohou dovolit, aniž by po tom skutečně toužily.

2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Potřebují poznat řád, pravidla a hranice. Ve škole i v rodině.

A na to se přišlo kdy? Už loni u nějakého diskusního kulostolku?
Tohle přece vědí nejen pytlici. Kteří by ještě připodotkli, že dítka potřebují poznat i důslednost při dodržování řádu, pravidel a hranic.
Neukotvené děti strádají. Nemají se o co opřít, nemají jistotu. Neví přesně, kde jejich místo. A moderní nevychovatelé jim to tedy rozhodně neusnadňují.

E.Kocourek řekl(a)...

Veškeré tohle veleučené povídání lze vyjádřit jediným slovem: rákoska. ////

Okomentovat