25.3.19

Milan Zlinský: Blíží se zápisy prvňáků, v Pardubicích se čeká boj o místa ve třídách

Zápisy do škol se blíží a to hlavně pro rodiče znamená dávku stresu. V posledních letech jsou některé pardubické základní školy značně přeplněné a ne všichni u zápisu dostali místo ve vybrané škole.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

„V posledních letech se totiž Pardubice potýkají s dočasným přehlašováním pobytů dětí z okolních vesnic jen pro účely zápisu, a proto budou ředitelé po rodičích vyžadovat i doložení skutečného bydliště ve spádovém obvodu školy,“ uvedla mluvčí pardubické radnice Iveta Koubková.

K zápisu budou rodiče potřebovat rodný list dítěte a průkaz totožnosti, kterým zákonný zástupce prokáže vztah k dítěti. Body navíc bude možné získat i za skutečné bydliště dítěte.

„K jeho prokázání budou muset rodiče řediteli doložit užívací právo zákonného zástupce k objektu skutečného bydliště dítěte, výpis z katastru, nájemní smlouvu či jiný doklad potvrzující, že s dítětem skutečně na uvedené adrese bydlí,“ upřesnila Ivana Liedermanová, vedoucí odboru školství, kultury a sportu.

Radnice však varuje rodiče, že v případě udávání nepravdivých údajů například o bydlišti se vystavují v rámci správního řízení riziku pokuty až 10 tisíc korun.Žádné komentáře:

Okomentovat